TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

S STUDIO 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Ханиоти
7 ноќи

Цени

-20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.12.2019
-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.01.2020
-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Цените се по студио за 7 ноќевања во евра без попуст

период ноќи STD 3 STD 3+1
24.05-31.05 7 *81* *99*
31.05-07.06 7 *101* *131*
07.06-14.06 7 141 181
14.06-21.06 7 221 251
21.06-28.06 7 291 331
28.06-05.07 7 311 341
05.07-12.07 7 341 371
12.07-19.07 7 381 411
19.07-26.07 7 421 451
26.07-02.08 7 421 451
02.08-09.08 7 421 451
09.08-16.08 7 421 451
16.08-23.08 7 421 451
23.08-30.08 7 381 411
30.08-06.09 7 281 311
06.09-13.09 7 211 261
13.09-20.09 7 *151* *181*
20.09-27.09 7 *81* *99*

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 3+1 студио француски лежај + единечен кревет + помошен кревет
(погоден за 3 возрасни лица, или за фам. со 2 деца до 12 год.)
STD 3 студио со 3 кревети

Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен билет по лице до/од Калитеа чини:

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики: (НЕДЕЛА)

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала) 30€
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики : (НЕДЕЛА)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
04:00 h Скопје (Дрводекор)  35€
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово 40€
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за Скопје, 15€ Битола и Прилеп
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасни лица над 63год – 10€ попуст


Поаѓање од Грција Сабота/Недела

15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Опис на објектот
S studio се наоѓа на 20м. од пешачката зона со многу продавници, кафичи, на 800 м. од бич барот Молос .
Студиото е трокревето (ново 2019 ) опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, безжичен интернет, клима. (во студијата нема крпи)

Check in:     14:00h.
Check out:  09:00h.

Плажа
2 минути до песочната плажа.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

GPS : 39.9998377,23.5757081

Политики на S STUDIO 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

S STUDIO 7 ноќи Ханиоти, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло