TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Albora Hotel 3*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
ТУРЦИЈА
Кушадаси
9 ноќи

 

Цени 2021

 

Цените се за сместување во двокреветна соба по лице – со вклучен превоз

термини услуга 10 ноќи
26.06 -06.07.2021 полупансион 345 €
01.07 -11.07.2021 полупансион 364 €
06.07 -16.07.2021 полупансион 364 €
11.07 -21.07.2021 полупансион 364 €
16.07 -26.07.2021 полупансион 364 €
21.07 -31.07.2021 полупансион 364 €
26.07 -05.08.2021 полупансион 364 €
31.07 -10.08.2021 полупансион 364 €
05.08 -15.08.2021 полупансион 364 €
10.08 -20.08.2021 полупансион 364 €
15.08 -25.08.2021 полупансион 364 €
20.08 -30.08.2021 полупансион 364 €
25.08 -04.09.2021 полупансион 353 €
30.08 -09.09.2021 полупансион 333 €
04.09 -14.09.2021 полупансион 325 €
09.09 -19.09.2021 полупансион 325 €
14.09 -24.09.2021 полупансион 325 €
19.09 -29.09.2021 полупансион 325 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
10 ноќи во хотелот
Автобуски превоз
Користење клима уред (од 01.07-31.08.2021)
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко/здравствено осигурување
Дете од 0-5,99 години (само превоз) 80 €, второ дете 20% попуст
Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

За патување со сопствен превоз се одзема од цената 60 € по лице за престој во период
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Скопје во 10;00 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Битола во 07;00 часот од паркинг Спортска сала Младост Битола

Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)

 

Превоз

 

Можност за користење со доплата организиран автобуски превоз:
поаѓање од Скопје во 10;00, од Битола (трансфер со мини бус) во 07;00 часот
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата

град еден правец повратена еден правец дете до 11.99 г. повратна дете до 11.99 г.
Измир 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд
Кушадаси 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд

 

Хотел

Положба:
Хотелот се наоѓа на 1 километар од центарот на Кушадаси и на околу 1 километар оддалеченост од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach.

Сместување:
Хотелот има 50 соби.
Во секоја соба: клима уред,  тоалет, фен, балкон (освен трокреветните соби), телевизор, телефон и безжичен интернет.

Услуга: 
Хотелот е ноќевање со појадок (шведска маса).

Бесплатни услуги:
Соба за играње, базен на отворено, игралиште за деца, безжичен интернет

Услуги со доплата:
Пијалоци, свежо цедени сокови, сервис за перење алишта, билијард, користење на СПА центар
( турска бања и сауна ,СПА третмани и масажи, пинг понг, телефон, сеф, шатл бус, водени спортови.

Содржини:
Хотелот располага со прекрасен  ресторан на покривот, лоби бар, базен на отворено, бар покрај базенот.

Плажа:
Хотелот се наоѓа на околу 1 км од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach.
Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот, по нјезината чиста вода.
Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: 
Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, водени спортови ( со доплата) .

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место..
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Albora Hotel 3*

Удобности

 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

Albora Hotel 3* Кушадаси, ТУРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло