TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Tsimpoukas villas

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неа Флогита
7 ноќи

Цени 2023

 

Вонсезоски цени НАЕМ за 8 дена 7 ноќевања со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

термини ноќевања Цена по лице
21.05 – 28.05 7 59
28.05 – 04.06 7 79
04.06 – 11.06 7 89
11.06 – 18.06 7 119
18.06 – 25.06 7 139
25.06 – 02.07 7 159

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите

Цените се за НАЕМ 8 дена 7 ноќевања

термини ноќевања 1/4 мезонета
02.07 – 09.07 7 599
09.07 – 16.07 7 619
16.07 – 23.07 7 639
23.07 – 30.07 7 659
30.07 – 06.08 7 659
06.08 – 13.08 7 659
13.08 – 20.08 7 649
20.08 – 27.08 7 639
27.08 – 03.09 7 579

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Вонсезоски цени НАЕМ за 8 дена 7 ноќевања со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

термини ноќевања Цена по лице
03.09 – 10.09 7 149
10.09 – 17.09 7 119
17.09 – 24.09 7 89
24.09 – 01.10 7 69

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,50 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Превоз

 

Возрасни
3.100 мкд. (50€) – повратна
2.480 мкд. (40€) – еден правец
Деца до 12 години

2.480 мкд. (40€) – повратна
2.170 мкд. (35€) – еден правец

Деца до 1,99 г. бесплатно, без седиште

 

Tsimpoukas villas

 

Куќа „Цимбукас“ е лоцирана на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддалечена е околу 250 метри максимум од песочната плажа.

Има сопствен затворен паркинг, голем убаво уреден зелен двор со ѕидана скара.
Има 4  мезонети за 4 лица од вкупно 8 во вилата, кои на приземјето имааат два одвоени кревета и комплетно опремена кујна, телевизор, тоалет, а на спратот брачен-француски кревет.

Исклучително квалитетно уредена, во комбинација на модерен и традиционален стил, дрво и камен. Пред секоја од мезонетите има голем трем – тераса.
Куќата е една од најквалитетните воопшто во понудата на нашиот пазар која сигурно ќе ги задоволи вкусовите и на најпробирливите патници.
Изградена е во лето 2019 година. Интернетот и климата се вклучени во цената.

 

ГПС

 

40.260701, 23.210444

 

Важни информации

– Цените со ознака вонсезонски се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз
– За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10€ (620 денари) по лице
– Во вонсезонските цени во мезонет плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
– Цените во табелата бр 2 СЕЗОНСКИ се дадени за наем на Мезонет за 7 ноќевања
– Во мезонетот дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети, над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
– Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
– Сместување во собите е по 14;00 часот, а напуштање на истите е до 09;00 часот локално време.
– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50€ на ден по мезонет.
– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
– Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во било кој објект од целата понуда.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Туристичката агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

– За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ и Турист

Политики на Tsimpoukas villas

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Tsimpoukas villas Неа Флогита, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло