TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Blue and White

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неа Флогита
7 ноќи

Цени 2023

 

Вонсезоски цени НАЕМ за 8 дена 7 ноќевања со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

термини ноќевања 1/4 дуплекс /плаќаат 4 лица/
21.05 – 28.05 79
28.05 – 04.06 7 89
04.06 – 11.06 7 99
11.06 – 18.06 7 119
18.06 – 25.06 7 129
25.06 – 02.07 7 149

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите

Цените се за НАЕМ 8 дена 7 ноќевања

термини ноќевања 1/4 дуплекс апартман
бр. А1 и B1
1/4 дуплекс апартман бр. B2 1/4 дуплекс апартман
бр. А2
02.07 – 09.07 7 599 609 629
09.07 – 16.07 7 629 639 659
16.07 – 23.07 7 649 669 699
23.07 – 30.07 7 649 669 699
30.07 – 06.08 7 649 669 699
06.08 – 13.08 7 649 669 699
13.08 – 20.08 7 649 669 699
20.08 – 27.08 7 629 649 679
27.08 – 03.09 7 579 599 629

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Вонсезоски цени НАЕМ за 8 дена 7 ноќевања со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

термини ноќевања 1/4 дуплекс /плаќаат 4 лица/
03.09 – 10.09 7 129
10.09 – 17.09 7 109
17.09 – 24.09 7 89
24.09 – 01.10 7 79

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,50 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Превоз

 

Возрасни
3.100 мкд. (50€) – повратна
2.480 мкд. (40€) – еден правец
Деца до 12 години

2.480 мкд. (40€) – повратна
2.170 мкд. (35€) – еден правец

Деца до 1,99 г. бесплатно, без седиште

 

Blue and White

 

Куќата е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот.
Има 4 високо квалитетни четирикреветни дуплекс апартмани на прв кат.
Во секој апартман има комплетно опремена кујна, телевизор, тоалет, безжичен интернет, клима уред, пешкири, големи тераси.
Паркинг обезбеден пред куќата.
Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 150 метри.

 

Соби

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат.
Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, тераса со поглед на улица, телевизор, интернет.
Во првата спална има брачен кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла.
Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр. А2 – прв кат.
Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и  тоалет, голема тераса со поглед на море, телевизор, интернет.
Во првата спална соба има брачен кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла.
Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

 

1/4 дуплекс апартман бр. B1 – први кат.
Има комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, тераса со поглед кон двор, телевизор, интернет.
Во првата спална има брачен кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла.
Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр. B2 – прв кат.
Има 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и тоалет, голема тераса со поглед кон двор, телевизор, интернет.
Во првата спална има брачен кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла.
Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

ГПС


40.25894, 23.21992

 

Важни информации

– Цените со ознака вонсезонски се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз
– За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10€ (620 денари) по лице
– Во вонсезонските цени во мезонет плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
– Цените во табелата бр 2 СЕЗОНСКИ се дадени за наем на Мезонет за 7 ноќевања
– Во мезонетот дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети, над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
– Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
– Сместување во собите е по 14;00 часот, а напуштање на истите е до 09;00 часот локално време.
– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50€ на ден по мезонет.
– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
– Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во било кој објект од целата понуда.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Туристичката агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

– За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ и Турист

Политики на Blue and White

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари
  • Клима уред
  • Под-плочки
  • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Blue and White Неа Флогита, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло