TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

PELAGOS 7 ноќи

Достапни соби

1/2+1 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2+1 студио (двокреветно студио + доп. легло за дете) еден брачен кревет и дополнително легло за дете
Кујна, тоалет, телевизор и клима (долата 5 € на ден).

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио)  два единечни кревети (или еден брачен)
Кујна, тоалет, телевизор и клима (долата 5 € на ден).

Вила
ГРЦИЈА
Врахос
Παραλία Βράχου, Vrachos 481 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
IRINI
7 ноќи
5 % попуст

Villa PELAGOS Vrahos. PDF

Цени

– 15% попуст за резервација и уплата 100% до 31.12.2019
10%попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2020
5% попуст за резервација и уплата 100% до 31.03.2020

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања STD 2  STD 2+1 
26.05-02.06 7   89*   99*
02.06-09.06 7   119*   129*
09.06-16.06 7   139*   149*
16.06-23.06 7 199 209
23.06-30.06 7 269 279
30.06-07.07 7 279 289
07.07-14.07 7 331 341
14.07-21.07 7 375 385
21.07-28.07 7 410 420
28.07-04.08 7 410 420
04.08-11.08 7 410 420
11.08-18.08 7 410 420
18.08-25.08 7 380 390
25.08-01.09 7 350 360
01.09-08.09 7 280 290
08.09-15.09 7 210 220
15.09-22.09 7   159*   169*
22.09-29.09 7   110*   120*

Плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 2+1 = студио за 2 возрасни лица + 1 дете
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 5€ на ден (се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

Цена за превоз по лице од Скопје за Врахос:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€
Неготино (бензинска Неготино) 45€
Граничен премин (бензинска Шимов) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Врахос:
Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) – Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 г. Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год 10€ попуст

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море.
Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина.
Покрај плажата има широк ќеј на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Врахос, едно од најпопуларните летувалиште на јонскиот брег поради долгата прекрасна широка плажа со ситен песок, тиркизна морска вода и зелена планина. Мало место со шеталиште покрај плажата со таверни и кафе барови, идеално за мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
30 метри од долга, широка и песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студиа имаат тераси кои имаат директен поглед на море.
Вилата располага со голем паркинг и двор, а се наоѓа на почетокот од шеталиштето.
Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ и клима (долата 5 € на ден).

1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен )
1/2+1 студио: еден брачен кревет и дополнително легло за дете

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS: 39.186806, 20.536060

Политики на PELAGOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

PELAGOS 7 ноќи Врахос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло