TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

RAFALI 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио (трикреветно студио) еден брачен кревет и еден единечен кревет.
(макс. капацитет – 3 возрасни + дете до 6 г.без легло)
Сите студија се опремени со телевизор, клима (бесплатна за јули и август), кујна, тоалет и балкон.

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Unnamed Road, Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
FILOMENI
7 ноќи

Цени

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/3 студио
19.05-26.05 7      69 *
26.05-02.06 7      89 *
02.06-09.06 7 159
09.06-16.06 7 209
16.06-23.06 7 259
23.06-30.06 7 299
30.06-07.07 7 329
07.07-14.07 7 349
14.07-21.07 7 359
21.07-28.07 7 359
28.07-04.08 7 359
04.08-11.08 7 359
11.08-18.08 7 349
18.08-25.08 7 269
25.08-01.09 7 239
01.09-08.09 7 179
08.09-15.09 7 129
15.09-22.09 7      99 *
22.09-29.09 7      79 *

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет
Климата е бесплатна во јули и август

 

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 3€ на ден (мај, јуни и септември)


Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
04:00 h Скопје (Дрводекор)  35€
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  35€
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово  40€
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  35€
06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон)  30€
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола  30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,
Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно
Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата е лоцирана на главниот пат на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

GPS Координати: 39.986028, 23.617472

Плажа
200 метри од песочна плажа.

Опис на објектот
Вилата располага со студија за 3 лица , кои се распоредени на прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима, кујна (бесплатна за јули и август), WC и балкон.

1/3 студио: еден брачен кревет и еден единечен кревет

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на RAFALI 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

RAFALI 7 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло