TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

HAUS LITHEA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

1/4 апартман (четирикреветен апартман)
Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети.
Опремена кујна, тоалет, клима, балкун, телевизор, безжичен интернет…

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) во една просторија кујна и три стандардни кревети.
Во студијата: клима, телевизор, тоалет, балкун, опремена кујна, безжичен интернет…

Вила
ГРЦИЈА
Неа Потидеа
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи
15 % попуст

 

Цени

15% попуст за направени резервации и 50% уплатени до 31.03.2021

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања

период ноќевања 1/3 студио  1/4 апартман со 1 спална
15.05 – 22.05 7  59 79
22.05 – 29.05 7  89  99
29.05 – 05.06 7 130 140
05.06 – 12.06 7 150 170
12.06 – 19.06 7 170 220
19.06 – 26.06 7 200 260
26.06 – 03.07 7 280 320
03.07 – 10.07 7 290 360
10.07 – 17.07 7 320 380
17.07 – 24.07 7 340 440
24.07 – 31.07 7 360 440
31.07 – 07.08 7 360 440
07.08 – 14.08 7 360 440
14.08 – 21.08 7 340 420
21.08 – 28.08 7 320 380
28.08 – 04.09 7 300 350
04.09 – 11.09 7 190 260
11.09 – 18.09 7  140  190
18.09 – 25.09 7  100  140

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена од/до Скопје
Дете од 2-11,99год   15 € од редовната цена од/до Битола и Прилеп
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год 10 € попуст

Легенда: APP 4 апартман за 4 лица (со една спална) STD 3 студио за 3 лица

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Превоз

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Халкидики (секоја САБОТА):

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 06;00 35 €
Велес – БП мотел Македонија 06;30 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 05;40 40 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 07;00 40 €
Неготино – бензинска, Неготино 07;00 35 €
Удово – бензинска Удово 07;40 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 08;00 35 €

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 30 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 35 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;15 35 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 35 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 30 €

 

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА
локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Опис

Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + бања.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + бања.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

Важни информации

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

Политики на HAUS LITHEA 7 ноќи

Удобности

  • Балкон
  • Безжичен интернет
  • Клима уред
  • Под-тепих
  • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

HAUS LITHEA 7 ноќи Неа Потидеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло