TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

HRISTINA 10 ноќи

Достапни соби

1/3+1 Апартман

Максимално гости:
1

1/3+1 Апартман
Во апартманите: тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал телевизор и клима уред.
Кујна, трпезариска маса и две легла од кои еден е мобилен, со посебна спална соба со брачен кревет и голема тераса свртена кон морето.

 

1/3 Апартман

Максимално гости:
3

1/3 Апартман (трикреветен апартман)
Во апартманите: тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал телевизор и клима уред
Кујна, трпезариска маса и две легла од кои еден е мобилен, со посебна спална соба со брачен кревет и голема тераса свртена кон морето.

2+2 Студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

Два единечни кревети (или брачен кревет) и кревети на спрат, погодни за семејства со две деца.
На креветите на спрат може да се сместат и возрасни лица.
Сите соби се опремени со: тоалет, кујна, мал телевизор и клима уред

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио)
Два единечни кревети (или брачен кревет) и кревети на спрат, погодни за семејства со две деца.
На креветите на спрат може да се сместат и возрасни лица.
Сите соби се опремени со: тоалет, кујна, мал телевизор и клима уред

1/2 Студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио)
Два единечни кревети (или брачен кревет)
Сите соби се опремени со: тоалет, кујна, мал телевизор и клима уред

Вила
ГРЦИЈА
Ханиоти
Chanioti, Kassandra, Chaniotis 630 85, Greece
NATASHA
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 10 ноќевања

период ноќевања STD 2 STD 3 STD 2+2  APP 3 APP 3+1
04.06 – 14.06 10 190€ 205€ 215€ 220€ 250€
14.06 – 24.06 10 340€ 350€ 360€ 345€ 370€
24.06 – 04.07 10 390€ 410€ 425€ 430€ 450€
04.07 – 14.07 10 480€ 490€ 505€ 510€ 530€
14.07 – 24.07 10 560€ 575€ 590€ 605€ 620€
24.07 – 03.08 10 560€ 580€ 600€ 605€ 620€
03/08 – 13.08 10 560€ 580€ 600€ 605€ 620€
13.08 – 23.08 10 560€ 580€ 600€ 605€ 620€
23.08 – 02.09 10 470€ 485€ 600€ 510€ 530€
02.09 – 12.09 10 320€ 340€ 350€ 355€ 365€
12.09 – 22.09 10 225€ 235€ 240€ 245€ 250€

Цени во се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: STD 2-студио со 2 легла, STD 3-студио со 3 легла, STD 2+2-студио 2+2 легла
APP 3-Апартман со 3 легла, APP 3+1-Апартман со 3+1 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима: вклучена во цената,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.


Во цената НЕ Е вклучено:

Автобуски превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,


Забелешка:

Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (STD 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Вилата се наоѓа во мирен дел на околу 600 метри од центарот на Ханиоти, мало живописно место на само 60 минути возење од Солун кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти.
Има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите.
Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.

Плажа
130 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите соби се опремени со тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал телевизор и клима уред. Паркинг има на улицата пред самата вила (ограничени места).

1/2; 1/3; 2+2 STD  ( Студио ):
Два единечни кревети (или брачен кревет) и кревети на спрат, погодни за семејства со две деца. На креветите на спрат може да се сместат и возрасни лица.

1/3 APP; 1/3+1 APP ( Апартман ):
Кујна, трпезариска маса и две легла од кои еден е мобилен, со посебна спална соба со брачен кревет и голема тераса свртена кон морето.

Услови


Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

Политики на HRISTINA 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

HRISTINA 10 ноќи Ханиоти, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло