TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

GREGORY 10 ноќи

Достапни соби

3+2 Апартман

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
2

3+2 Апартман :
Kујна со кауч на извлекување и спална соба со еден брачен кревет и еден единечен, на високо  приземје
Телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет, тоалет, клима, тераса

2+2 Апартман

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

2+2 Апартман со 1 спална со два единечни кревет + кујна со кауч на извлекување, на прв спрат
Телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет, тоалет, клима, тераса

1/2 Апартман

Максимално гости:
2

1/2 (двокреветен апартман)  со 1 спална со два единечни кревети и кујна на прв спрат
Телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет, тоалет, клима, тераса

3+2 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
2

3+2 студио (трикреветно студио со софа) 3 стандардни кревети и софа кревет, на високо приземје
Сите соби имаат телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет, тоалет, тераса

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио) 2 стандардни кревети и софа кревет, на високо приземје
Сите соби имаат телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет, тоалет, тераса

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
FLESVOS
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ 

Цени

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 10 ноќевања

период ноќевања 1/2 студио приземje 3+2 студио приземje 1/2 АПП приземje 3+2 АПП приземje 1/2 АПП
I спрат
2+2 АПП
I спрат
04.06 – 14.06 10 230 € 260 € 270 € 330 € 200 € 250 €
14.06 – 24.06 10 350€ 370€ 390€ 460€ 330€ 360€
24.06 – 04.07 10 390€ 450€ 480€ 550€ 370€ 460€
04.07 – 14.07 10 500€ 530€ 550€ 600€ 470€ 530€
14.07 – 24.07 10 590€ 610€ 640€ 695€ 570€ 625€
24.07 – 03.08 10 590€ 610€ 640€ 695€ 570€ 625€
03.08 – 13.08 10 590€ 610€ 640€ 695€ 570€ 625€
13.08 – 23.08 10 590€ 610€ 640€ 695€ 570€ 625€
23.08 – 02.09 10 440€ 500€ 480€ 550€ 420€ 510€
02.09 – 12.09 10 320€ 350€ 340€ 400€ 300€ 350€
12.09 – 22.09 10 220€ 250€ 270€ 320€ 200€ 250€

Цени во се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда:
APP 2-Апартман со 2 легла,
APP 3-Апартман со 3 легла,
APP 4 -Апартман со 4 легла
APP 3 prize.- Апартман со 3 легла на приземје
APP 4 prize.- Апартман со 4 легла на приземје

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима: вклучена во цената,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

Плажа
30 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот
Сите соби имаат телевизор, кујна со мини фрижидер и шпорет и основен кујнски прибор и бања со туш, тераса. Вилата има сопствен паркинг бесплатен за гостите.

1/2 студио / 3+2 студио: 3 стандардни кревети и софа кревет, на високо приземје
1/2 апп / 3+2 апп: кујна со кауч на извлекување и спална соба со еден брачен кревет и еден единечен, на високо  приземје
1/2 апп / 2+2 апп (1 спална): кујна со кауч на извлекување и спална соба со два единечни кревети, на прв спрат

GPS Координати: 39.989894, 23.612844

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на GREGORY 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

GREGORY 10 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло