TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

NATALIA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (анекс 2) три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба
Во собите: мал тоалет, кујна, телевизор и клима, интернет од 01.06

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

1/4 Апартман (анекс 1) еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна.
Во собите: мал тоалет, кујна, телевизор и клима, интернет од 01.06

1/2+1 студио

Максимално гости:
2

1/2+1 студио еден многу мал брачен кревет (за возрасен со дете до 12 години) и еден единечен.
Во собите: мал тоалет, кујна, телевизор и клима, интернет од 01.06

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
FLESVOS
7 ноќи
15 % попуст

Villa NATALIA Pefkohori. PDF

Цени

-20% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-15% попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2020
-10% попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/4 апп анекс 1 1/4 апп анекс 2
24.05-31.05 7   69*  89*  79*
31.05-07.06 7   119*  139*   129*
07.06-14.06 7 169 199 189
14.06-21.06 7 249 279 269
21.06-28.06 7 279 339 329
28.06-05.07 7 329 399 389
05.07-12.07 7 349 419 409
12.07-19.07 7 359 449 439
19.07-26.07 7 379 469 459
26.07-02.08 7 389 489 479
02.08-09.08 7 389 489 479
09.08-16.08 7 389 489 479
16.08-23.08 7 369 439 429
23.08-30.08 7 329 369 359
30.08-06.09 7 279 309 299
06.09-13.09 7 229 279 269
13.09-20.09 7 179 239 229
20.09-27.09 7   139*   169*   159*
27.09-04.10 7    49*    59*    69*

Плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман, (по избор)
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Доплата за клима: 25€ за 7 ноќевања (се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен билет до/од Калитеа чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)   35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

GPS Координати: 39.989033, 23.615187

Плажа
100 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот
Вилата е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2.
Анекс 1 е на два спрата, анекс 2 е на еден спрат, само приземје.

Вилата има сопствен ограден двор и зеленило, во собите: мал тоалет, кујна, ТВ и клима, интернет од 01.06

1/2+1 студио: еден многу мал брачен кревет (за возрасен со дете до 12 години) и еден единечен
1/4 апп анекс 1: еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна.
1/4 студио анекс 2: три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба

GPS:39°59’21.2″N 23°36’53.9″E

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на NATALIA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

NATALIA 7 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло