TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

PARADISO 9 ноќи

Достапни соби

1/6 Апартман

Максимално гости:
6

Шесткреветен апартман
Апартманите се опремени со: кујна, одделна спална соба, тоалет, безжичен интернет, телевизор, тераса.

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

Четирикреветен апартман
Апартманите се опремени со: кујна, одделна спална соба, тоалет, безжичен интернет, телевизор, тераса.

1/3 Апартман

Максимално гости:
3

Трикреветен апартман
Апартманите се опремени со : кујна, одделна спална соба, тоалет, безжичен интернет, телевизор, тераса.

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
ANGELIKI
9 ноќи

Цени

Наем на студио/апартман за 9 ноќевања

термини ноќи 1/3 апартман 1/4 апартман 1/6 апартман
23.06 –  02.07 9 439 € 479 € 499 €
02.07 –  11.07 9 469 € 499 € 529 €
11.07 –  20.07 9 499 € 549 € 569 €
20.07 –  29.07 9 549 € 589 € 609 €
29.07 –  07.08 9 549 € 589 € 609 €
07.08 –  16.08 9 549 € 589 € 609 €
16.08 –  25.08 9 489 € 529 € 549 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари
Доплата за клима уред на лице место 3€ од ден.

Во цената Е вклучено:
Наем на студио или апартман за 9 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Користење клима уред (доплата на лице место 5 € од ден)
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена!
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз


Организиран автобуски превоз од/до Скопје
Возрасен 35 €
дете 2-12 г. 25 €
дете до 1,99 г. бесплатно (не користи седиште)

Опис

Се наоѓа на сама од плажа, во непосредна близина на центарот.
Доплата на лице место за клима уред: 5€ од ден

Сместување

Сместување:
Трикреветни, четирикреветни и шестткреветни апартмани.
Апартманите се опремени со:
кујна, одделна спална соба, бања, телевизор, безжичен интернет , тераса.

Услови и попусти

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на PARADISO 9 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

PARADISO 9 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло