TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

DIMITRIS 10 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Пиериа 10 ноќи
ГРЦИЈА
Платамона
9 ноќи
20 % попуст

Попуст 20% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цени 2020

Цените се по АПАРТМАН за  11 денови / 10 ноќи

термини STD 2 STD 2+1 STD 3 STD 3+1
29.05-08.06 119 119 129 139
08.06-18.06 199 209 229 259
18.06-28.06 239 249 259 269
28.06-08.07 339 349 359 369
08.07-18.07 389 399 409 419
18.07-28.07 449 459 469 479
28.07-07.08 449 459 469 479
07.08-17.08 449 459 469 479
17.08-27.08 369 379 389 409
27.08-06.09 259 269 279 289
06.09-16.09 169 179 189 199
16.09-26.09 119 119 129 139

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин
Легенда: APP 3-Апартман со 3 легла, APP 4 Апартман со 4 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во вилата )
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (STD 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Локација:
Вилата е на 60 метри од морето и плажата, на почетокот на Платамона во однос на Неи Пори.

Опис:
Вила, скромна, но многу вкусно украсена.
Во приземјето на вилата има добро опремен супермаркет, куќата е опкружена со зеленило и прекрасно уреден двор.

Структура:
На приземјето има 1/3 студиа (бр. 2 и 3) со брачен кревет и стандарден кревет, заедничка влезна тераса.
Бр.1 е на приземје, двоен кревет + стандарден кревет, посебна кујна и купатило, пространа влезна тераса во убаво уреден двор.
На третиот кат бр. 22, двоен кревет + стандарден кревет, посебна кујна во кружна тераса, поглед на море. Студио бр. 20, 1/2 + 1 студио, грчки француски кревет + стандарден кревет, голема кружна тераса и поглед на главната улица / море.
Студио 1/3 + 1 бр. 19, грчки француски кревет + стандарден кревет и една софа кревет стандардна големина, трет кат, уличен поглед, кујна во сместувачката единица.
Бр.21 студио 1/2 со 2 стандардни кревети, кујна на терасата, на третиот кат, поглед кон морето.

Клима:
Доплата 5€ на ден по соба. (се плаќа во вилата)

Услови за деца:
Дете до 12 години може да користи заеднички кревет.

Услови


Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро. (локално време)
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

GPS

GPS Кординати: 39°59´20.9´´N – 22°37´45.3´´E

Политики на DIMITRIS 10 ноќи

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Под-плочки
  • Телевизор
  • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

DIMITRIS 10 ноќи Платамона, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло