TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

AFRODITI 7 ноќи

Достапни соби

1/3+1 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3+1 студио (трикреветно+доп. кревет студио) : еден брачен кревет и еден единечен и едно доп. легло за дете
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима, (вклучена во цената), тераса,
Чистење на собите на 3 дена.
Дете до 6 години.

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио (двокреветно студио)  еден брачен кревет или два единечни кревети.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима, (вклучена во цената), тераса,
Чистење на собите на 3 дена.
Дете до 6 години/

Вила
ГРЦИЈА
Нидри
Nydri, Greece
070 202 777, 047 202 777
GEORGE
14;00
10;00
7 ноќи
20 % попуст

Villa AFRODITI Nidri. PDF

Цени

-25% за резервации и целосна уплата до 31.12.2019
-20% за резервации и целосна уплата до 31.01.2020
-15% за резервации и целосна уплата до 28.02.2020
-10% за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

дата ноќевања студио за 2 лица студио за 3 лица
26.05-02.06 7  59*  69*
02.06-09.06 7   69*  79*
09.06-16.06 7  99*  109*
16.06-23.06 7 179  189 
23.06-30.06 7 219  229 
30.06-07.07 7 249  259 
07.07-14.07 7 299  309 
14.07-21.07 7 339  349 
21.07-28.07 7 379  399 
28.07-04.08 7 379  399 
04.08-11.08 7 379  399 
11.08-18.08 7 379  399 
18.08-25.08 7 349  369 
25.08-01.08 7 319  339 
01.09-08.09 7 269  289 
08.09-15.09 7 189  199 
15.09-22.09 7 99*  109*
22.09-29.09 7 59*  69*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Термните кои се обележани со црвено * се промотивни и не подлежат на попуст.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до Лефкада чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€

Цена по лице за превоз од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Luk Oil) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2-11,99 г. попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год. 10€ попуст

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Вилата Afroditi се наоѓа во самиот центар на Нидри, најголемиот и најпознатиот туристички град на островот. Сместен е во залив опкружен со мали островчиња и пристаниште од каде можете да одите на најразлични крстарења околу островот. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа.

Плажа

250 метри од градската плажа.

Опис на објектот

Вилата имаа уреден двор со зеленило и мала пицерија и рецепција.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима (вклучена во цената), и тераси…
Чистење на собите на 3 дена.

1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни кревети
1/3+1 студио: еден брачен кревет и еден единечен и едно дополнително легло за дете

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 38°42’19.2″N 20°42’32.3″E

Политики на AFRODITI 7 ноќи

14;00
10;00
30%

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

AFRODITI 7 ноќи Нидри, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло