TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

AGIOS GEORGIOS 7 ноќи

Достапни соби

1/4 мезонет

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Мезонет на два спрата, два единечни кревети на првиот спрат и два единечни на вториот спрат (со можност за дополнително легло)
Опремени со кујни, тоалет, телевизор, клима  (доплата 5 Еур/ден), големи тераси.
Можност за бесплатно сместување дете до 6 години.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио)  три единечни кревети
Студијата се опремени со кујни, тоалет, телевизор, клима  (доплата 5 Еур/ден), големи тераси.

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио (двокреветно студио)  единечни кревети
Студијата се опремени со кујни, тоалет, телевизор, клима  (доплата 5 Еур/ден), големи тераси.
Можност за бесплатно сместување дете до 6 години.

Вила
ГРЦИЈА
Фурка
Pallene, Skala Fourkas 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
ALEXANDAR
7 ноќи
20 % попуст

Villa AGIOS GEORGIOS Fourka. PDF

Цени

25% за резервации и целосна уплата до 30.12.2019
15% за резервации и целосна уплата до 28.02.2020
10% за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО /МЕЗОНЕТ за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања STD 2  STD 3  STD 4 
23.05 – 30.05 7  69 79 89
30.06 – 06.06 7  99 109 119
06.06 – 13.06 7 159 169 179
13.06 – 20.06 7 199 209 229
20.06 – 27.06 7 259 269 289
27.06 – 04.07 7 279 289 309
04.07 – 11.07 7 299 309 319
11.07 – 18.07 7 339 349 379
18.07 – 25.07 7 339 349 379
25.07 – 01.08 7 339 349 379
01.08 – 08.08 7 339 349 379
08.08 – 15.08 7 339 349 379
15.08 – 22.08 7 339 349 379
22.08 – 29.08 7 299 309 339
29.08 – 05.09 7 239 249 259
05.09 – 13.09 7 119 129 129
13.09 – 20.09 7  79  89   99

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 3 студио за 3 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман, (по избор)
Користење безжичен интернет
Паркинг (ограничени места)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 3€ на ден.(се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

 Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација,
до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите
* Попустите не може да се комбинираат…
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети + може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА по лице ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
Велес (бензинска мотел Македонија)  35€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

ЦЕНА по лице ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)  30€
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год 10€ попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
04:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
06:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска Неготино)
06:40 h Удово (бензинска Удово)
07:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
05:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )
04:15 h Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола
03:15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04:15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи.
Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 70 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот.
Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација.
Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Студиа Агиос Георгиос Б кат – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со многу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење, телевизор и дел за дружење.
Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор.
Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата.

Студијата се опремени со кујни, тоалет, тлевизор, клима со доплата (5 Еур/ден), големи тераси.

1/3 студио: три единечни кревети
1/4 мезонет: мезонет на два спрата, два единечни кревети на првиот спрат и два единечни на вториот спрат (со можност за дополнително легло)

Плажа

70 метри од долга песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 40.002317, 23.383428

Политики на AGIOS GEORGIOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

AGIOS GEORGIOS 7 ноќи Фурка, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло