TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Akti 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
ГРЦИЈА
Уранополис
7 ноќи

10% попуст за уплата на 50% од цената до 11.12.2023
12% попуст за уплата на 100% од цената до 11.12.2023

ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА (ШВЕДСКА МАСА), КЛИМА, WI-FI, ПАРКИНГ, ПОГЛЕД НА МОРЕ
2 ДЕЦА ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

Цени 2024

 

Цените се по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера шведска маса)

термин од студио 1/2 +1/2
17.05-24.05 369
24.05-31.05 399
31.05-07.06 419
07.06-14.06 499
14.06-21.06 529
21.06-28.06 639
28.06-05.07 649
05.07-12.07 679
12.07-19.07 699
19.07-26.07 699
26.07-02.08 699
02.08-09.08 699
09.08-16.08 699
16.08-23.08 679
23.08-30.08 569
30.08-06.09 499
06.09-13.09 469
13.09-20.09 399
20.09-27.09 369

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.

Цените се по лице за сместување минимум 2 возрасни лица во соба
Прво дете до 11,99 г. – бесплатно
Второ дете до 11,99 г. – бесплатно

Трет возрасен (12+ години)  50% попуст
Четверт возрасен ( 12+ години)  70% попуст

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (појадок и вечера шведска маса)
Безжичен интернет
Користење клима уред

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба (се плаќа на рецепција)

 

Превоз

 

45 € за возрасни – повратна карта

35 € за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време за поаѓање
 Куманово  Бензинска пумпа Макпетрол 03:15
 Скопје  Спортска сала Борис Трајковски 04:00
 Велес  Мотел Македонија бенз.Мак.Оил 04:30
 Штип  Нова Пошта 04:00
 Кавадарци  Автобуска Станица 04:45
 Неготино  Бензинска пумпа Макпетрол 05:00
 Гевгелија  Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
 Прилеп  Бензинска пумпа Лукоил 04:00
 Битола  Спортска сала 03:15

 

Хотел

 

Хотелот Акти 4* на 20 метри од песочна плажа.
Има подземен премин до плажата со ситен песок и постепено задлабочување на водата.
Секоја соба има еден брачен кревет и два единечни кревети на спрат.
Безжичен интернет (wi-fi), телевизор, клима уред, мини фрижидер, телефон, тоалет, фен, крпи за плажа и мали за туширање.
Има 2 ресторани за појадок и ресторан за вечера со поглед на море, лифт.
Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно.
Бар покрај базен, бар на плажа, безжичен интернет на плажа.
Базен отворен со посебен дел за деца.
Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри,цртање ….
Покриен паркинг за возила, мини маркет, сеф, 24 часа рецепција, перална

Плажа

20 метри од песочна плажа

 

Уранополис

 

Уранополис – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот. Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора. Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани, Дрениа….

 

Услови

 

Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена:
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

 

Политики на Akti 4*

Удобности

 • Балкон
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Лифт
 • Лоби
 • Под-плочки
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Фен
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Akti 4* Уранополис, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло