TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ALEX 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
АЛБАНИЈА
Ксамил
Ksamil, Albania
070 202 777, 047 202 777
LUNA
7 ноќи
10 % попуст

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020
07% попуст за резервации и целосна уплата до 01.05.2020

Цени

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања

термин ноќевања STD 1/3 +1
поглед море
STD 1/3
страничен поглед
STD 1/3+1
приземје
05.06-12.06 7 129 119 129
12.06-19.06 7 189 179 189
19.06-26.06 7 239 229 239
26.06-03.07 7 289 279 289
03.07-10.07 7 299 279 299
10.07-17.07 7 299 289 299
17.07-24.07 7 309 299 309
24.07-31.07 7 309 299 309
31.07-07.08 7 309 299 309
07.08-14.08 7 309 299 309
14.08-21.08 7 309 299 309
21.08-28.08 7 309 299 309
28.08-04.09 7 299 279 299
04.09-11.09 7 179 169 179
11.09-18.09 7 129 119 129
18.09-25.09 7 119 109 119

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената НЕ Е вклучен превоз
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Цена по лице за превоз од  Скопје за Ксамил: 
Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  55€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€
Кавадарци (Дреново, бензинска пумпа,Макпетрол)  45€
Деца од 2-11,99год: -10€ од цената на возрасен

Цена по лице за превоз од Прилеп/Битола за Ксамил:
Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)  35€
Прилеп (бензинска Лук Оил) – Трансфер до Битола  35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) –  Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€
Деца од 2-11,99год: 10€ од цената на возрасен

Време на поаѓање за Ксамил:
00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
00:45 h Велес (бензинска, мотел Македонија) трансфер до Битола
00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
03:00 h Битола (Пред спортска Сала)
02.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
01:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира
Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА, задолжително е поседување на ПАСОШ

Опис

Вилата се наоѓа на само 50м. од прекрасната плажа Бела Виста и на околу 150м од центарот на Ксамил.
Има трикреветни студија на приземје и на прв кат, опремени со кујна, купатило, балкон, клима, интернет.

Услови

НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Дете до 5.99 години дозволено е да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат по 12:00 часот, а се напуштаат до 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

GPS

Политики на ALEX 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ALEX 7 ноќи Ксамил, АЛБАНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло