TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ALEXANDAR 7 ноќи

Достапни соби

1/6 Дуплекс АПП

Максимално гости:
6

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби + 2 софи во трпезаријата.
Макс. капацитет: 5 возрасни

1/5 Дуплекс АПП

Максимално гости:
5

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби + софа во трпезаријата.
Макс. капацитет: 5 возрасни.

1/4 Дуплекс АПП

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби
Макс. капацитет: 4 возрасни

Вила
ГРЦИЈА
Фурка
Epar.Od. Paliouriou-Afitou, Kassandria, Greece
070 202 777, 047 202 777
AGIOS GEORGIOS
7 ноќи

Цени

Цените се за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/4 дуплекс 1/5 дуплекс 1/6 дуплекс
18.05-25.05 7    79*  119*  139*
25.05-01.06 7    99*  139*  199*
01.06-08.06 7 169 199 259
09.06-16.06 7 249 279 329
15.06-22.06 7 279 329 369
22.06-29.06 7 329 369 389
29.06-06.07 7 369 399 419
06.07-13.07 7 389 419 459
13.07-20.07 7 389 409 449
20.07-27.07 7 409 429 469
27.07-03.08 7 409 429 469
03.08-10.08 7 409 429 469
10.08-17.08 7 369 409 459
17.08-24.08 7 299 339 389
24.08-31.08 7 269 299 359
31.08-07.09 7 199 229 309
07.09-14.09 7 149 179 229
14.09-21.09 7   109*   139*   189*
21.09-28.09 7    99*    119*   149*

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Цените обележани со * се промо, на промо цени нема попуст
Безжичен интернет вклучен во цената.
Доплата за клима уред 5€ на ден
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Превоз

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
04:00 h Скопје (Дрводекор)  35€
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  35€
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово  40€
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  35€
06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Битола за Халкидики: (секоја сабота):
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон)  30€
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола  30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,
Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,
Деца до 1,99 години: бесплатно
Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време,(14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h локално време,(14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h локално време,(15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вила Александар се наоѓа во Фурка, гратче на стотина км од Солун на западната страна на Касандра.
Фурка е комбинација од кристално чисто море, околни шуми и планини, прекрасни зајдисонца и мирен ноќен живот. Идеално за оние кои сакаат мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
Oколу  500 метри од вилата.

Вилата е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 легла за по едно лице.

Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби
Макс. капацитет: 6 возрасни и две деца до 6 години (без дополнителни легла)

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените НЕ следува попуст за 2 последователни термини и за рана резервација

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС:  39°59’49.1 23°23’18.5

Политики на ALEXANDAR 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ALEXANDAR 7 ноќи Фурка, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло