TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ALEXIADIS 10 ноќи

Достапни соби

1/2 + 2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

1/2 + 2 студио-посебна кујна, соба со брачен кревет и кревети на кат.
Студијата се опремени со кујна со фрижидер, тоалет, клима уред, телевизор, тераса…
Сите соби имаат тераса со поглед кон морето.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (четирикреветно студио ) во една соба кујна и четири обични кревети..
Студијата се опремени со кујна со фрижидер, тоалет, клима уред, телевизор, тераса…
Сите соби имаат тераса со поглед кон морето.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио ) во една соба кујна и еден обичен и еден брачен кревет.
Студијата се опремени со кујна со фрижидер, тоалет, клима уред, телевизор, тераса…
Сите соби имаат тераса со поглед кон морето.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио ) во една соба кујна и два разделени кревети.
Студијата се опремени со кујна со фрижидер, тоалет, клима уред, телевизор, тераса…
Сите соби имаат тераса со поглед кон морето.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

Касандра 10 ноќи
ГРЦИЈА
Лутра
Loutra 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
KALUDA
10 ноќи
15 % попуст

Villa ALEXIADIS Loutra. PDF


Попуст 15% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цени

          Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 10 ноќевања – сопствен превоз

период  ноќевања STD 2 priz STD 4 priz STD 2 STD 3 STD 2+2 bunk.
04.06 – 14.06 10 169 199 189 209 219
14.06 – 24.06 10 289 309 319 329 349
24.06 – 04.07 10 349 399 379 389 409
04.07 – 14.07 10 409 469 449 489 509
14.07 – 24.07 10 509 539 559 569 579
24.07 – 03.08 10 529 569 559 589 609
03.08 – 13.08 10 529 569 559 589 609
13.08 – 23.08 10 529 569 559 589 609
23.08 – 02.09 10 359 409 399 439 459
02.09 – 12.09 10 259 299 289 309 339
12.09 – 22.09 10 159 199 189 209 229

Цени во Е се плаќа во денари 1Е = 62 денари

Легенда: STD 2 – Студио со 2 легла на приземје, STD 4 – Студио со 4 легла на приземје,
STD 2 – Студио со 2 легла, STD 4 – Студио со 4 легла, STD 2+2 bunk.– Студио со 4 легла од нив 2 на спрат


Во цената Е вклучено:

10 ноќевања во студио (по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот),на ден за соба

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

Опис

Совршено место за одмор, вила на плажа.
Сите тераси се со поглед кон морето.

Структура: Вилата нуди сместување во двокреветни, трокреветни и четворни студија лоцирани на приземје (бр. Б3 и Б5) и на 1-ви кат (број 1, 4 и 8).
1/2 студио-во една соба кујна и два обични кревети.
1/3 студио во една соба кујна и еден обичен и еден брачен кревет.
1/4 студио во една соба кујна и четири обични кревети.
1/2 + 2 студио-посебна кујна, соба со брачен кревет и кревет на кат.

Студијата се опремени со кујна со фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Сите соби имаат тераса со поглед кон морето.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

Вилата, исто така, нуди голем двор со скара и место за одмор во прекрасен медитерански амбиент и со поглед на морето.
Вилата располага со безжичен интернет, кој функционира во дворот на вилата и на терасите.
Агенцијата не прифаќа одговорност во случај на професионална потреба од користење на безжичен интернет во вилите од оваа понуда.
Непосредно до вилата е бесплатен паркинг.

Плажа
на сама плажа, песок….

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS

ГПС 39 ° 55’38.18”N – 23 ° 35’10.79”E

Политики на ALEXIADIS 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ALEXIADIS 10 ноќи Лутра, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло