TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ALKION 2*-Парга

Достапни соби

1/3 соба

Максимално гости:
3

1/3 соба (трикреветна соба)
Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф

1/2 соба

Максимално гости:
2

1/2 (двокреветна соба )
Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф…..

Хотел
2 ѕвезди
ГРЦИЈА
Парга
Parga 480 60, Greece
070 202 777, 047 202 777
FIORE
7 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ 

период ноќевања цена по лице BB цена по лице HB
22.05 – 29.05 7 119 175
29.05 – 05.06 7 129 185
05.06 – 12.06 7 149 205
12.06 – 19.06 7 159 215
19.06 – 26.06 7 189 245
26.06 – 03.07 7 219 275
03.07 – 10.07 7 249 305
10.07 – 17.07 7 329 385
17.07 – 24.07 7 329 385
24.07 – 31.07 7 329 385
31.07 – 07.08 7 329 385
07.08 – 14.08 7 329 385
14.08 – 21.08 7 329 385
21.08 – 28.08 7 329 385
28.08 – 04.09 7 278 334
04.09 – 11.09 7 249 305
11.09 – 18.09 7 189 245
18.09 – 25.09 7 159 215
25.09 – 02.10 7 139 195

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.


Во цената
Е вклучено:
7 ноќевања со појадок или полупансион (по избор)
Клима уред
Безжичен интернет
Сеф

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалок за време на оброците
Неспомнати услуги

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена

Доплати:
1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло
2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба – бесплатно
Трет возрасен во трокреветна соба 10€ на ден
Доплата за туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)
Појадокот е во ресторанот на хотелот
Вечера во ресторан Топ Кафе (на 100м од хотелот)

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Парга:
Скопје (Дрводекор)   45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  50€
Велес (бензинска, мотел Македонија)  45€

Цена по лице за превоз од Битола за Парга:
Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон) 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Парга:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS: 39°17’11.4″N 20°24’04.1″E

Опис

Хотелот Алкион се наоѓа во централниот дел на Парга, оваа година е комплетно реновиран.
Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби.
Во собите: клима (вклучена во цена ), интернет, сеф.
Во склоп на хотелот има надворешен базен , користење е бесплатно за гостите на хотелот.
Услуга полупансион:
Појадок во хотелот, а вечерата во ресторан Топ Кафе кој се наоѓа на 100м оддалеченост од хотел Алкион, и гостите можат да бираат од следниве пориции кој се изготвуваат секојдневно:
Порција пилешко суфлаки, порција свинско суфлаки, Бифтеки, Пилешки прсти, Грчка колбасица, Мусака, Пастичио, Порција Гиро. Сите порции се сервирани со пржен компир, салата, Ѕаѕики, пита лепче) Пијалокот се доплаќа дополнително на лице место.

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на ALKION 2*-Парга

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ALKION 2*-Парга Парга, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло