TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

AMMOS 7 ноќи

Достапни соби

1/6 студио

Максимално гости:
6

1/6 студио (шесткреветно студио) три брачни кревети (или 6 единечни)
Опремено се со кујна, клима, телевизор и балкон (гледа према шеталиштето или задната страна на вилата).

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (четирикреветно студио) два брачни кревети (или 4 единечни)
Вилата располага со четворокреветни студија на високо приземје и спрат
Опремени се со кујна, клима, телевизор и балкон (гледа према шеталиштето или задната страна на вилата).

1/3 студио

Максимално гости:
1

1/3 студио (трикреветно студио) брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
Вилата има студија на високо приземје и спрат (трикреветни) опремени со кујна, клима, телевизор и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

Вила
ГРЦИЈА
Калитеа
Kon/Poleos 8, Kallithea 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
POPPIS
7 ноќи

Цени

Поаѓања во НЕДЕЛА

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/6 студио
19.05-26.05 7 49 * 49 * 69 * 79 *
26.05-02.06 7 58 * 79 * 89 * 119 *
02.06-09.06 7 99 109 119 139
09.06-16.06 7 149 179 189 209
16.06-23.06 7 199 239 259 259
23.06-30.06 7 239 259 269 295
30.06-07.07 7 259 269 289 339
07.07-14.07 7 279 319 339 399
14.07-21.07 7 339 349 369 419
21.07-28.07 7 339 349 369 439
28.07-04.08 7 339 359 379 459
04.08-11.08 7 339 359 379 459
11.08-18.08 7 339 359 379 459
18.08-25.08 7 289 299 309 429
25.08-01.09 7 219 229 269 359
01.09-08.09 7 149 179 199 259
08.09-15.09 7 109 129 159 199
15.09-22.09 7 59 * 79 * 99 * 129 *
22.09-29.09 7 49 * 49 * 69 * 79 *

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

 

Поаѓања во САБОТА

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
18.05-25.05 7 49 * 49 * 69 *
25.05-01.06 7 58 * 79 * 89 *
01.06-08.06 7 99 109 119
09.06-16.06 7 149 179 189
15.06-22.06 7 199 239 259
22.06-29.06 7 239 259 269
29.06-06.07 7 259 269 289
06.07-13.07 7 279 319 339
13.07-20.07 7 339 349 369
20.07-27.07 7 339 349 369
27.07-03.08 7 339 359 379
03.08-10.08 7 339 359 379
10.08-17.08 7 339 359 379
17.08-24.08 7 289 299 309
24.08-31.08 7 219 229 269
31.08-07.09 7 149 179 199
07.09-14.09 7 109 129 159
14.09-21.09 7 59 * 79 * 99 *
21.09-28.09 7 49 * 49 * 69 *

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


Напомена:
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен билет до/од Калитеа чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€


Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Саатница на поаѓање од СКОПЈЕ за ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)


Саатница на поаѓање од БИТОЛА за ХАЛКИДИКИ:

04:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола


Поаѓање од ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Aммос Апартмани “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, одалечена од градската плажа околу 4 минути пешачење или 200метри удолница.
Под самите апартмани има бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж.
Исто така, во вилата има интернет.
Вилата се наоѓа на главното шеталиште во Калитеа, 

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6-то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

1/3 студио: брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
1/4 студио: два брачни кревети (или 4 единечни)
1/6 студио: три брачни кревети (или 6 единечни)

Плажа

4 минути пешачење од прекрасна, широка, песочна плажа.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на AMMOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

AMMOS 7 ноќи Калитеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло