TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

AMMOS 7 ноќи

Достапни соби

1/6 студио

Максимално гости:
6

1/6 студио (шесткреветно студио) три брачни кревети (или 6 единечни)
Опремено се со кујна, клима, телевизор и балкон (гледа према шеталиштето или задната страна на вилата).

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (четирикреветно студио) два брачни кревети (или 4 единечни)
Вилата располага со четворокреветни студија на високо приземје и спрат
Опремени се со кујна, клима, телевизор и балкон (гледа према шеталиштето или задната страна на вилата).

1/3 студио

Максимално гости:
1

1/3 студио (трикреветно студио) брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
Вилата има студија на високо приземје и спрат (трикреветни) опремени со кујна, клима, телевизор и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

Вила
ГРЦИЈА
Калитеа
Kon/Poleos 8, Kallithea 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
POPPIS
7 ноќи
35 % попуст

Villa AMMOS Kalitea-недела. PDF

Цени

-35% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.12.2019
-20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.12.2019
-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.01.2020
-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќи STD 3 STD 4 STD 6
24.05 – 31.05 7   49*  69*  79*
31.05 – 07.06 7   79*  89*  119*
07.06 – 14.06 7 129 149 159
14.06 – 21.06 7 179 189 209
21.06 – 28.06 7 239 259 259
28.06 – 05.07 7 259 269 299
05.07 – 12.07 7 269 289 339
12.07 – 19.07 7 319 339 399
19.07 – 26.07 7 339 359 419
26.07 – 02.08 7 349 369 439
02.08 – 09.08 7 359 379 459
09.08 – 16.08 7 359 379 459
16.08 – 23.08 7 359 379 459
23.08 – 30.08 7 339 359 419
30.08 – 06.09 7 229 269 359
06.09 – 13.09 7 179 199 259
13.09 – 20.09 7   129*   159*   199*
20.09 – 27.09 7   79*    99*   129*

Цените се во € плаќање во денари  1€ = 62 денари.

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 3 – студио за 3 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Повратен билет до/од Калитеа чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово 40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) 35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп на перон 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола 30€
Деца од 2-11,99 г. попуст 10€ од редовната цена за Скопје 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 г. – бесплатно, не користат седиште
Возрасно лице над 63 г. попуст од 10€

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
05:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
04:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
03:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
03:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
03:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
04:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Aммос Апартмани “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, одалечена од градската плажа околу 4 минути пешачење или 200метри удолница.
Под самите апартмани има бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж.
Исто така, во вилата има интернет.
Вилата се наоѓа на главното шеталиште во Калитеа, 

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6-то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

1/3 студио: брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
1/4 студио: два брачни кревети (или 4 единечни)
1/6 студио: три брачни кревети (или 6 единечни)

Плажа

4 минути пешачење од прекрасна, широка, песочна плажа.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на AMMOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

AMMOS 7 ноќи Калитеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло