TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ANEMOHADI 7 ноќи

Достапни соби

1/2+2 Апартмани

Максимално гости:
2

Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и во кауч на раскопување во дневната  соба.
Сите соби имаат  сопствена тераса, комплетно опремена  кујна, телевиззор, клима уред, тоалет….

Вила
ГРЦИЈА
Сивири
Sívri, Siviri 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
SIRTAKI
7 ноќи

Цени

Цени за НАЕМ за 7 ноќевања

период ноќевања 1/2 + допол.легло АПП
18.05-25.05 7     79 *
25.05-01.06 7    119 *
01.06-08.06 7    139 *
08.06-15.06 7    169 *
15.06-22.06 7 199
22.06-29.06 7 239
29.06-06.07 7 339
06.07-13.07 7 379
13.07-20.07 7 429
20.07-27.07 7 449
27.07-03.08 7 469
03.08-10.08 7 469
10.08-17.08 7 469
17.08-24.08 7 449
24.08-31.08 7 429
31.08-07.09 7 329
07.09-14.09 7   199 *
14.09-21.09 7   159 *
21.09-28.09 7   119 *

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Менување постелнина 1 пат во текот на престојот
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ 
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  30€ 
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ 
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€

Време на поаѓање од Сивири:

13:30 h (локално време ) 
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири.
Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба.
Сите апартмани имаат  сопствена тераса, комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред….

Плажа
90 метри од вилата, ситна песок

Услови

Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

Политики на ANEMOHADI 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ANEMOHADI 7 ноќи Сивири, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло