TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

AGELIKI 7/9 ноќи

Достапни соби

1/5 апартман

Максимално гости:
5

Апартман:  дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со три единечни кревети, тоалет, клима ( со доплата) телевизор, безжичен интернет и две тераси

1/4 апартман

Максимално гости:
4

Апартман:  дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два единечни кревети, тоалет, клима ( со доплата) телевизор, безжичен интернет и две тераси

1/3 студио

Максимално гости:
3

Студио:  три единечни кревета,
Кујна, клима ( со доплата) телевизор, безжичен интернет, тоалет и две тераси.

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
9 ноќи
20 % попуст

20% попуст за рана уплата до 01.02.2020

Цени

Наем на студио/апартман за 9 ноќевања

термини ноќи 1/3 студио 1/4 апартман 1/5 апартман
28.06-07.07 9 459 € 489 € 509 €
07.07-16.07 9 489 € 529 € 549 €
16.07-25.07 9 519 € 569 € 589 €
25.07-03.08 9 519 € 569 € 589 €
03.08-12.08 9 519 € 569 € 589 €
12.08-21.08 9 519 € 569 € 589 €
21.08-30.08 9 499 € 549 € 569 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Наем на студио/апартман за 7 ноќевања

термин ноќи 1/3 студио 1/4 апартман 1/5 апартман
05.07–12.07 7 369 € 409 € 429 €
05.07–12.07 7 369 € 409 € 429 €
12.07–19.07 7 389 € 429 € 449 €
19.07–26.07 7 419 € 469 € 489 €
26.07–02.08 7 419 € 469 € 489 €
02.08–09.08 7 419 € 469 € 489 €
09.08–16.08 7 419 € 469 € 489 €
16.08–23.08 7 399 € 449 € 469 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Наем на студио или апартман за 7 или 9 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Користење клима уред (доплата на лице место 3€ од ден)
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена!
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

Превоз


Организиран автобуски превоз од/до Скопје
Возрасен 35 €
дете 2-12 г. 25 €
дете до 1,99 г. бесплатно (не користи седиште)

Поаѓање од Скопје: 07:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.
Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Опис

Се наоѓа на 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување


Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Апартман:  дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, тоалет, клима ( со доплата) телевизор и две тераси.
Студио:  три единечни кревета, кујна, клима ( со доплата) телевизор, тоалет и две тераси.

Услови и попусти

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на AGELIKI 7/9 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

AGELIKI 7/9 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло