TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Aparthotel&Spa Zoned 4*🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
СРБИЈА
Копаоник
7 ноќи

-15% попуст за уплата до 31.10.2023 за минимум 7 ноќи
-10% попуст за уплата до 31.10.2023 за минимум 5 и 6 ноќи

 

Цените се по лице на ден – полупансион

сместување Studio Studio Lux Apartman Superior Apartman Superior Aparment Lux Royal Suites
термини нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб
01.12-10.12 45 49 52 56 54 59 62 67 65 71 78 84
10.12-22.12 48 53 55 61 57 63 66 73 69 76 83 91
22.12-29.12
2 деца ГРАТИС
73 79 84 91 87 95 100 109 105 114 126 137
29.12-02.01 104 119 135 149 156 179
02.01-21.01
2 деца ГРАТИС
73 79 84 91 87 95 100 109 105 114 126 137
21.01-28.01 70 77 80 88 84 92 96 106 101 111 121 133
28.01-04.02* 73 79 84 91 87 95 100 109 105 114 126 137
04.02-11.02 73 79 84 91 87 95 100 109 105 114 126 137
11.02-18.02 84 91 96 105 101 109 116 125 121 131 145 157
18.02-03.03 63 68 72 78 75 81 87 93 91 98 109 117
03.03-10.03 58 63 67 72 69 75 80 87 84 91 100 109
10.03-07.04(ВВ) 48 53 55 61 57 63 66 73 69 76 83 91

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Термин 10.03-07.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
– Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
– Трансфер хотел-ски центар-хотел неколку пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
– Фитнес Центар
– Детско Катче
– Детско креветче (со претходна резервација)
– Безжичен интернет низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
– Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такаса 1,20€ по лице на ден за возрасни; деца 7-15 г. 0,70€ по лице на ден; деца до 7 г. гратис (плаќање на рецепција)
– Патничко осигурување
– Превоз

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
– Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
– Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
– Трето возрасно лице 30% попуст
– Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
– За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studio Lux)
– Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20€ (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
– Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
– Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
– Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

Рокови за откажување на резервација:
–  до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ
–  10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот
–  5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот
–  3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

Ковид политика:
Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред датата без пенали,
од 10-3 дена пред датата можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; од 3-0 пред датата се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Сите 80 сместувачки единици се внимателно дизајнирани простори, така што престојот во нив е искуство само по себе, а нашиот персонал и дополнителни капацитети го додаваат шармот на совршениот одмор за парови, семејства, пријатели, но и спортисти и компании.

Ресторан, Зонед бар, пансионски ресторан, конференциска сала, џакузи, сауна, парна бања, тапидариум, фитнес, соба за масажа ( со доплата )……

Апарт & Спа Зонед 4* – има две крила Зонед 1 и Зонед 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Зонед 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени:
Ресторан, лоби бар, бар, рецепција, главен ресторан, игротека, вип спа центар.
Во овај објект се сместени студиа и апартмани.
Зонед 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (лукс студио, супериор апартман, Фамилијарни де лукс апартмани, во овој објект е сместен новиот Спа центар.

Студио 2+1 (максимум 3 лица) : 1 просторија 25-30 м²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.
Во собите: телевизор, сеф, мини бар (со доплата), безжичен интернет, истите се сместени во Зонед 1.

Лукс студио 2+1 (максимум х 3 лица) 1 просторија 25-30 м² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лежај за 2 лица + софа на развлекување.
Во собите: телевизор, сеф, мини бар (со доплата), безжичен интернет, истите се сместени во  Зонед 2.

Апартман 2+2 или 2+3 (максимум 5 лица) 2 простории околу 40 м².
Дневна соба со гарнитура на развлекување опремена кујна + спална соба со брачен кревет.
Во собите: кујна, тоалет, телевизор, сеф, мини бар(со доплата), безжичен интернет во објект Зонед 1.

Супериор апартман 2+2 или 2+3 (максимум 5 лица) 2 простории околу 40 м².
Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер.
Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.
Во собите: кујна, тоалет, телевизор, сеф, мини бар (со доплата), безжичен интернет во објект Зонед 2.

Фамилијарен де лукс апартман (максимум 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна.
Во собите: опремена кујна, купатила, телевизор, сеф, мини бар (со доплата), безжичен интернет, се наоѓа во објект Зонед 2.

Ројал Суит (максимум 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на хотелот. Апартманот се простира на 140 м², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) телевизор во секоја соба, телефон, сеф, безжичен интернет, се наоѓа во Зонед 1.

Начин на уплата:
За резервација е потребно 50% уплата (не е повратна во случај на резервација со ран букинг), остатоток до 15 дена пред пристигање..
Хотелот го задржува правото на промена на цените, зависно од промената на монетарниот пазар. Цената е гарантирана само во случај на коплетна уплата на изностот наеднаш, во спротивно гарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подоложен на промени.

Политики на Aparthotel&Spa Zoned 4*🚕

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Козметика за бања
 • Конференциска сала
 • Лекар на повик - доплата
 • Мини бар-доплата
 • Парна бања
 • Сауна
 • Сеф во собата
 • Соба за багаж
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

 

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации не се  прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, ([email protected]) ...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777, 070 202 777, 070 307 999
или пишете на [email protected] за да ве информираме околу достапноста соби....
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил и телефони задолжително
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во објектот.
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичката агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

Aparthotel&Spa Zoned 4*🚕 Копаоник, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло