TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Aqualina 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
Св. Стефан
2 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ

Хотел Aqualina 4* – Охрид
сместување услуга
Сезона 2020 појадок полупансион
7 дневен аранжман цена по лице зa 7 дена 9900 ден. 11620 ден.
викенд аранжман цена по лице за викенд 3075 ден. 3628 ден.
помалку од 3 ноќи цена по лице на ден 1550 ден. 1860 ден.
еднокреветна соба цена по лице на ден +30% од редовна цена +30% од редовна цена
дополнителен кревет во соба цена по лице на ден -30% од редовна цена -30% од редовна цена
дете до 05.99 год. цена по лице на ден бесплатно бесплатно
дете од 6-11.99 год. цена по лице на ден -50% од редовна цена -50% од редовна цена
доплата за полнпансион цена по лице на ден 500 ден. 500 ден.
доплата за соба со џакузи или сауна цена по лице на ден 610 ден. 610 ден.
цени од 24.08 до 31.08 цена по лице на ден 1674 ден. 1984 ден.

 

Во цената Е вклучено:
Користење на базен,аква парк, спортски терени
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби. Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI ,купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располагаме со сопствен паркинг кој е бесплатен за нашите гости.

Опис

Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.
Конференции :
Хотел Аквалина располага со повеке сали и простории за одржување на конгреси,симпозиуми,семинари и бизнис средби.
Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта,целосно опремени за непречено одржување на вашите настани.
Спортски терени:
Хотел Аквалина располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал,кошарка, ракомет, тенис, одбојка,и еден терен за голем фудбал.
Терените ги задоволуваат потребите за одржување на секакви спортски приредби,а особено идеални за припреми на спортски екипи.
Плажа:
Хотел Аквалина располага со соптвена плажа. Во склоп на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика.Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце,гостите можат да уживаат во отворен базен со лежалки и бесплатна услуга за пешкири.  бар-услуга е достапна во двата базени со вкусни сендвичи, свежи салати, коктели и ладни пијалоци.
Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода.
Ресторан :
Хотел Аквалина располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби ,крштевки,родендени и свадби.Во склоп на хотелот работи и летна тераса која ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води.Врвните специјалитети на нашата кујна ке ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат од 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум

Политики на Aqualina 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Безжичен интернет
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лежалка на базен
 • Мини бар
 • Основен ресторан
 • Појадок
 • Фитнес сала

Оцени од гости (0 Оцени)

Aqualina 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло