TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Atina

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
ГРЦИЈА
Јерисос
7 ноќи
20 % попуст

Попуст – 20 % за 50 % уплата заклучно со 02.12.2023 (Сабота)
и целосна доплата заклучно со 09.03.2024 (Сабота)

Цени 2024

1.Вонсезонски цени

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин 1/4 студио бр. 2 1/4 студио бр. 1 1/4 студио бр. 4
26/05-02/06 109 119 129
02/06-09/06 129 139 149
09/06-16/06 169 179 189
16/06-23/06 219 229 239
23/06-30/06 229 239 249

2.Сезонски цени

* цена за наем на студио / цена БЕЗ превоз /

термин 1/4 студио бр. 2 1/4 студио бр. 1 1/4 студио бр. 4
30/06-07/07 539 559 579
07/07-14/07 569 589 609
14/07-21/07 599 619 639
21/07-28/07 599 619 639
28/07-04/08 599 619 639
04/08-11/08 599 619 639
11/08-18/08 599 619 639
18/08-25/08 599 619 639
25/08-01/09 579 599 619

3.Вонсезонски цени
 * цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин 1/4 студио бр. 2 1/4 студио бр. 1 1/4 студио бр. 4
01/09-08/09 219 229 /
08/09-15/09 169 189 209
15/09-22/09 139 149 159
22/09-29/09 99 109 129

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

40.398701, 23.879398

Напомени и услови:

Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените во табели бр 1 и 3 – се вонсезонски по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

Во вонсезонските цени за со сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра по лице.

Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

Цените во табела бр. 2 – се сезонски и се за наем на студио за 7 ноќевања,  без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

Превоз

За возрасни 3.100 мкд. (50€), еден правец 2.480 мкд. (40€)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40€), еден правец 1.700 мкд. (35€)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.

 

Atina

Куќа Atina се наоѓа на добра местоположба, на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во местото.
Во куќата има 3 квалитетни студија кои се наоѓаат на прв кат.
Куќата е нова градба, за најпробирливи патници и сите студија се многу пространи и се опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници, даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, квалитетно средени кујни со апсолутно сите потребни елементи во кујните, како и реновирани пространи тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг околу вилата.

Студио број 1 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа.

Студио број 2 (1/4)   многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа.

Студио број 4 (1/4)  –  многу пространо студио со голема тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,  2 стандардни кревети и софа.

Информации

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се во евра, уплатата е во денараска противвредност (1евро = 62 мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна до плата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот,
Напуштање на собите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 € на ден по студио / апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриен трошоци. туристичката агенција НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој –било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во туристичката агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Јерисос


Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Услови

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Atina

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Atina Јерисос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло