TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ATINA 7 ноќи

Достапни соби

2+2 Aпартман

Максимално гости:
4

2+2 апп (апартман)
Ходник со кујна, тоалет, две спални соби со по два единечни кревети, телевизор, клима (доплата 5 евра на ден), тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио – трикреветно студио, еден брачен и еден единечен или три единечни кревети
(макс. капацитет – 3 возрасни + дете до 6 г.без легло)
Сите студија имаат кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5 € на ден) и тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

 

 

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио)  еден брачен кревет или два единечни.
Сите студија имаат кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5 € на ден) и тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Вила
ГРЦИЈА
Паралија
Olumpou 20, Paralia 601 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
DANOS
7 ноќи

Цени

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања

период ноќевања 1/2 еко студио 1/2 студио 1/3 студио 2+2 апп
18.05-25.05 7     49 *     59 *     69 *     79 *
25.05-01.06 7     89 *     99 *   109 *    119 *
01.06-08.06 7 109 119 139 169
08.06-15.06 7 149 179 189 209
13.06-22.06 7 169 199 209 229
22.06-29.06 7 199 239 249 289
29.06-06.07 7 209 249 259 309
06.07-13.07 7 219 259 269 339
13.07-20.07 7 229 259 289 359
20.07-27.07 7 259 289 299 379
27.07-03.08 7 259 289 299 379
03.08-10.08 7 259 289 299 379
10.08-17.08 7 239 269 289 359
17.08-24.08 7 219 249 269 339
24.08-31.08 7 199 209 239 299
31.08-07.09 7 149 179 199 209
07.09-14.09 7   99 129 139 159
14.09-21.09 7      79 *      89 *      99 *    129 *
21.09-28.09 7      49 *      59 *      69 *      89 *

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман, (по избор)
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Доплата за клима: 5€ на ден на лице место.
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Паралија чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) 35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€
Неготино (бензинска Неготино) 35€
Удово (бензинска Удово) 35€
Граничен премин (бензинска Шимов) 35€

Цена по лице за превоз од Битола за Пиериа:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон 30€
Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска Удово)
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж.

Опис

Адреса: Agiou Nikolaou 40 Paralia

Вилата е сместена на самото шеталиште во центарот на Паралија, град под Олимп кој преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Има пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа идеално за лица од сите возрасти. Градското шеталиште е преполно со продавници, бутици, кафе барови и има богат ноќниот живот интересен за младите.

Сите студија имаат кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5 евра на ден) и тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.
1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни, кујна, тоалет, телевизор, клима, тераса.
1/3 студио: еден брачен и еден единечен (или три единечни), кујна, тоалет, телевизор, клима, тераса.
2+2 апп: ходник со кујна и тоалет, две спални соби со по два единечни кревети, телевизор, клима, тераса.

Плажа
20 метри од градската долга, широка, песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

Политики на ATINA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ATINA 7 ноќи Паралија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло