TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Aurora Resort Spa 5*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Берово
MK Ul. 3 bb, Berovo Lake MK 2330 North Macedonia
070 202 777, 047 202 777
1 ноќи

Фамилијарен пакет

Фамилијарен Пакет+
Лесен полн пансион (појадок, лесен ручек и вечера)
2 ноќевања во соба по ваш избор
Цена на пакет за 2 лица и 2 деца до 11,99 години

сместување работни деново викенд
Делукс Џуниор суит 14. 880 денари 18.352 денари
Апартман Џуниор суит со поглед 16.864 денари 20.646 денари

понудата не важи за државни празници;
понудата важи за периодот 01.10-25.12.2021
дополнително ноќевање 6.696 денари

Во цената Е вклучено:
Ноќевања во одреден тип на соба по ваш избор
Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
Вклучени тематски вечери за викенд – романтичен петок & традиционална сабота
-20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување
3то возрасно лице  -30% попуст
Сместување: максимум 2 лица + 2 деца до11.99 год / или 3 лица + 1 дете до 11.99 год

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса по лице на ден:
45 денари – возрасен, 5 денари за деца до 12 г. (се плаќа на рецепција во хотелот);

Информации, попусти, доплати:
2 деца под 12 години бесплатно.
трето дете 3-11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (во Делукс, Џуниор Свит и Апартман);
дете над 12 год. плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

Услови:
За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот.
Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
10 дена пред пристигнување – бесплатно;
10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.

*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца 10-12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Романтично бегство

3 дена / 2 ноќевања со појадок и романтична вечера + СПА + Масажи
Цена по лице за 2 ноќевања

сместување работни денови викенд
Џуниор суит или Делукс соба 8.928 денари 10.540 денари

понудата не важи за државни празници;
понудата важи за периодот 01.10-25.12.2021

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања / полу пансион (појадок и вечера) во тип на соба по избор
Вечера во романтичен амбиент
1 вино или шампањ во соба за добредојде
Користењето на Спа услуги (сауна ,парна бања и затоплен релакс базен) овозможено користење 1 час со претходна резервација денот по пристигнување
По една последователна масажа за двајцата во времетраење од 30 минути

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса по лице на ден:
45 денари – возрасен, 5 денари за деца до 12 г. (се плаќа на рецепција во хотелот);

Информации, попусти, доплати:
дете до 2.99 год бесплатно;
дете 3-11.99 год. плаќа 10 €;
второ дете 3-11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен;
дете над 12 год.плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

Услови:
За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот.
Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;

*** Политика за откажување на резервацијата:
10 дена пред пристигнување – бесплатно;
10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.

*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца 10-12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Хотел

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини.

Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања.

Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка.

СПА
Велнес и СПА центарот во Аурора Ресорт е хармонично дизајнирано место, коешто содржи избор од содржини и услуги пружајќи се’ за Вашата потполна релаксација.
Внатрешен базен (затоплен)
Сауна
Парна бања
Џакузи
Соба за релаксација и медитирање со можност за освежување
Избор на масажи од професионален физиотерапевт

Надворешен базен
Полн со беспрекорно чиста и освежителна вода од (160sqm), Бесконечниот базен е на располагање ексклузивно само за гостите на ресортот. Сместен над езерото, опкружен со стилни и комфортни лежалки дозволува неверојатна релаксација исполнета со спокоен и сценски амбиент.

Ресторан
Лоби Бар
Фурна Бар
Бар на базен

Ресторанот е уникатно архитектурно ремек-дело со голем избор на специјалитети од надалеку прочуената локална Беровска кујна. Со огромен избор од ексклузивна селекција на вина од најстарите Македонски лозовни насади. Сето тоа комбинирано со беспрекорна услуга е идеалното место за организирање на банкети и специјални настани.
Прославете го појадокот или вечерата во ова ремек-дело од ресторан кајшто благодатта на природата и највисоките модни стандарди се среќаваат и креираат судар од луксуз, гламур и модерна уметност. Почуствувајте ја топлината на раскошниот камин и дозволете да ги подигнеме вашите кулинарски очекувања со превкусни деликатеси придружени од беспрекорна услуга и исклучителна атмосфера. Нашиот високо квалификуван тим од професионалци е посветен да Ви го приушти најквалитетното гастрономско искуство и да го разгали вашиот осет за вкус со деликатесни гурмански специјалитети. Нашата кујна посветува огромно внимание за набавка на екстремно свежи, здрави и органски производи од локалниот регион.

Аурора Ресорт и СПА е идеалното место за фамилии со деца. Нашите најмали гости ги очекува авантура полна со играчки, сложувалки и игри во Детското Катче!

Конгресна Сала
ВИП соба за средби

Конгресната сала на Аурора Ресорт и СПА е идеалното место за организирање на конференции, семинари, бизнис средби, team buildings. Модерно дизајнираната Конгресна сала е збогатена со уникатни уметнички дела и е со капацитет од 100 души, може да биде подготвена според вашите барања за конференција во театрален стил или како место за формални средби. Конгресната сала е опремена со видео бим, флип чартс, бела табла и бесплатен безжичен интернет.
ВИП собата за средби е поволна за бизнис средби или помали тренинзи, со капацитет од околу 20 лица.

Аурора Ресорт и СПА е идеално место за фамилии со деца. Децата се нашето најскапоцено богатство и затоа тимот на Аурора Ресорт и спа се грижи тие секогаш да бидат забавувани додека вие уживате во престојот. Сето тоа благодарение на детското игралиште во паркот на ресортот.

Услови

Политики на Aurora Resort Spa 5*

Удобности

 • Балкон
 • Бањарка
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Вратар
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Лоби
 • Механа
 • Мини бар-доплата
 • Парна бања
 • Појадок
 • Сауна
 • Сеф на рецепција-доплата
 • Телевизор
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации не се  прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, ([email protected]) ...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на [email protected] за да ве информираме околу достапноста соби....
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил и телефони задолжително
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во објектот.
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичката агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

Aurora Resort Spa 5* Берово, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло