TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

BAKAS 10 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Парга 10 ноќи
ГРЦИЈА
Парга
10 ноќи
15 % попуст

15% попуст за резервација и целосна уплата до 01.05.2020

Цени

Цените се за НАЕМ на СТУДИО – без превоз

термини ноќи STD 2 STD 3 APP 3
27.05-06.06 10 199 230 270
06.06-16.06 10 269 289 340
16.06-26.06 10 369 389 420
26.06-06.07 10 470 535 560
06.07-16.07 10 539 590 650
16.07-26.07 10 560 670 699
26.07-05.08 10 590 690 750
05.08-15.08 10 590 690 750
15.08-25.08 10 590 690 750
25.08-04.09 10 460 499 550
04.09-14.09 10 350 380 390
14.09-24.09 10 250 280 299
24.09-04.10 10 199 250 270

Цени во Е се плаќа во денари 1Е = 62 денари

Легенда: STD 2 – Студио со 2 легла, STD 3 – Студио со 3 легла,  APP 3 – Апартман со 3 легла,

Во цената Е вклучено:
10 ноќевања во студио (по избор)
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Користење клима уред, (5 € на ден)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот),на ден за соба

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.

Превоз

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Опис

Вила Бакас се наоѓа во стариот дел на Парга, на 150 метри од плажата Писо Крионери.
Во близина на вилата има супермаркет, кафулиња, ресторани.

Вилата има двокреветни и трикреветни студија, како и трокреветни апартмани.
На приземјето има двокреветни студија (бр. 3,4 и 6),
На првиот кат има двокреветни студија (бр. 9) и Апартман (бр. 10).

Секоја соба има комплетно опремена кујна фрижидер, решо, ТВ со грчки канали, клима, балкон.

Безжичен интернет  (од 01.06-30.09.2020 вклучена во цената) и ТВ со грчки канали…
Доплата за користење клима уред  5 € на ден по студио.

Агенцијата не е одговорен за квалитетот, силата и брзината на интернет-врската.
Куќата нема паркинг. Петтиот ден се менува постелнината…

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Политики на BAKAS 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

BAKAS 10 ноќи Парга, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло