TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Jota

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Парга
7 ноќи

Цени 2022

Цените се за НАЕМ на СТУДИО – без превоз

термини ноќи студио за 3 лица апартман за 4 лица
05.06-12.06 7 170 € 240 €
12.06-19.06 7 260 € 330 €
19.06-26.06 7 300 € 380 €
26.06-03.07 7 360 € 440 €
03.07-12.07 9 490 € 540 €
12.07-21.07 9 540 € 600 €
21.07-30.07 9 570 € 660 €
30.07-08.08 9 570 € 660 €
08.08-17.08 9 570 € 660 €
17.08-26.08 9 570 € 660 €
26.08-04.09 9 490 € 540 €
04.09-11.09 7 360 € 440 €
11.09-18.09 7 260 € 330 €
18.09-25.09 7 170 € 240 €

Цени во Е се плаќа во денари 1Е = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Наем на студио/апартман (по избор)
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Користење клима уред, (5 € на ден)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот),на ден за соба

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.

Превоз

Превоз за возрасен 55 € / Еден правец 40 €
Деца до 12 години 45 € / Еден правец 30 €
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:

град час на поаѓање место на поаѓање
   Скопје  00;30   Холидеј Ин
   Велес  01;00   Бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
   Неготино 01;30   Бензинска пумпа Макпетрол
   Смоквица  01;45   Бензинска пумпа BWO петрол
   Гевгелија 02;00   Бензинска пумпа Шимов или граничен премин

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Вила Јота

 

Вила Јота се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот.
Вилата има сопствен паркинг, располага со двокреветни и трокреветистудија и четворокреветни апартмани.
Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна, телевизор, клима (се доплаќа 5€ на ден) и безжичен интернет.

 

Важни информации

 

Автобускиот превоз е организиран со туристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж.

 

Услови

 

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

 

Политики на Jota

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари

Оцени од гости (0 Оцени)

Jota Парга, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло