TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Blue Sea 3*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
ТУРЦИЈА
Кушадаси
9 ноќи

 

Цени 2021

 

Цените се за сместување во двокреветна соба по лице – со вклучен превоз

термини услуга 10 ноќи
01.06-11.06.2021 полупансион 299 €
06.06 -16.06.2021 полупансион 299 €
11.06 -21.06.2021 полупансион 299 €
21.06 -01.07.2021 полупансион 299 €
26.06 -06.07.2021 полупансион 345 €
01.07 -11.07.2021 полупансион 390 €
06.07 -16.07.2021 полупансион 390 €
11.07 -21.07.2021 полупансион 390 €
16.07 -26.07.2021 полупансион 390 €
21.07 -31.07.2021 полупансион 390 €
26.07 -05.08.2021 полупансион 390 €
31.07 -10.08.2021 полупансион 390 €
05.08 -15.08.2021 полупансион 390 €
10.08 -20.08.2021 полупансион 390 €
15.08 -25.08.2021 полупансион 390 €
20.08 -30.08.2021 полупансион 390 €
25.08 -04.09.2021 полупансион 363 €
30.08 -09.09.2021 полупансион 318 €
04.09 -14.09.2021 полупансион 299 €
09.09 -19.09.2021 полупансион 299 €
14.09 -24.09.2021 полупансион 299 €
19.09 -29.09.2021 полупансион 299 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
10 ноќи во хотелот
Автобуски превоз
Користење клима уред (од 01.07-31.08.2021)
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко/здравствено осигурување
Дете од 0-5,99 години (само превоз) 80 €, второ дете 20% попуст
Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

За патување со сопствен превоз се одзема од цената 60 € по лице за престој во период
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Скопје во 10;00 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Битола во 07;00 часот од паркинг Спортска сала Младост Битола

Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)

 

Превоз

 

Можност за користење со доплата организиран автобуски превоз:
поаѓање од Скопје во 10;00, од Битола (трансфер со мини бус) во 07;00 часот
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата

град еден правец повратена еден правец дете до 11.99 г. повратна дете до 11.99 г.
Измир 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд
Кушадаси 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд

 

Хотел


Положба:
 
Хотелот е лоциран на 200 метри над една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен 3 километри од центарот на градот.

Сместување:
Хотелот Blue Sea има вкупно 50 соби, голем дел од нив со поглед на море.
Во собите: сопствен балкон, клима уред, тоалет со туш, фен за коса,  минибар ( со доплата), сеф, телевизор, телефон, безжичен интернет.

Услуга:
Хотелот е на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).
Хотелот расолага со прекрасен ресторан на покривот во кој секојдневно се служат вкусни регионални и интернационални јадења.
Хотелот има два барови каде се служат топли,  безалкохолни и алкохолни пијалоци.

Бесплатни услуги:
Користење на базенот, ресторанот за време на доручек и вечера, игралиште за деца, палуба за сончање, тераса, хамам, сауна,  безжичен интернет во јавниот простор на хотелот, паркинг.

Услуги со доплата:
Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сервис за перење алишта, сервис за  пеглање на алишта, пинг понг, масажи, телефон, сеф, водени спортови, лежалки и чадори на плажа, собен сервис (со доплата), минибар.

Содржини:
Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, надворешен  базен, два барови, рецепција, менувачница, туристичко биро, соба за багаж, биро за изнајмување на кола.

Плажа: 
Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach.
Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава:
Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, пинг понг, билијард.

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место..
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Blue Sea 3*

Удобности

 • Балкон
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Blue Sea 3* Кушадаси, ТУРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло