TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

BUSHATI 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
АЛБАНИЈА
Ксамил
Ksamil, Albania
070 202 777, 047 202 777
LUNA
7 ноќи
12 % попуст

Цени

Цените се за НАЕМ за 7 ноќевања во €

период STD 2 STD 3 STD 3+1 STD 4 Duplex 6
05.06-12.06 89 94 99 99 209
12.06-19.06 169 174 179 179 249
19.06-26.06 199 204 209 209 279
26.06-03.07 219 224 229 229 319
03.07-10.07 249 254 259 259 369
10.07-17.07 289 294 299 299 379
17.07-24.07 289 294 299 299 379
24.07-31.07 289 294 299 299 379
31.07-07.08 289 294 299 299 379
07.08-14.08 289 294 299 299 379
14.08-21.08 289 294 299 299 349
21.08-28.08 269 274 279 279 319
28.08-04.09 199 204 209 209 279
04.09-11.09 169 174 179 179 229
11.09-18.09 119 124 129 129 179

Плаќањето е во денарска противвредност 1  = 62 денари.

Легенда: STD 3 = студио за 3 лица, Duplex 6 = апартман за 6 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

 

Превоз

Цена по лице за превоз до/од КСАМИЛ:

Прилеп (бензинска Лук Оил) – Трансфер до Битола  35€
Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)  35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  55€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€

Деца од 2-11,99год: 10€ од цената на возрасен
Деца од 2-11,99год: 10€ од цената на возрасен

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45 h Велес (бензинска, мотел Македонија) – Трансфер
00:00 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска  Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30 h Охрид (бензинска  Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15 h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45 h Кичево (бензинска  Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ

Опис

Вила Бушати се наоѓа на околу 60 метри од една од преубавите плажи во Ксамил.
Сместување:
Вилата има 1/2, 1/3, 1/3+1 и 1/4 студија.
Студијата се со комплетно опремена кујна, фрижидер, телевизор, купатило.
Дел од Студијата се со поглед кон море .
Во дворот има скара која што клиентите можат да ја користат за своите потреби.
Во вилата има паркинг  кој е на располагање на клиентите, со видео надзор.
Исто така вилата поседува и агрегат во случај да дојде до прекин на електрична енергија.

Дуплекс апартманот се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна и преставува постара фасада (градба) . Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и нова.
Има една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца) и плус две спални соби, една со француски лежај и една со два одвоени кревети ( кои по потреба можат да се спојат).
Опремен е за ДВЕ ФАМИЛИИ.

Услови

Останати услови и попусти:
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови за патување на Турист.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот……

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Политики на BUSHATI 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

BUSHATI 7 ноќи Ксамил, АЛБАНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло