TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Cavo D’Oro

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Пефки
7 ноќи

– 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !

Цени 2024

 

Ценовник по лице за 7 ноќевања со автобуски превоз

термини STD
1/2
Со попуст STD
1/2+1SV
Со попуст STD
1/2+1
Со попуст STD 1/2+1 SV Со попуст
25.05-01.06 118 110 120 112 120 112 123 115
01.06-08.06 132 122 135 125 135 125 139 128
08.06-15.06 146 134 149 137 149 137 155 142
15.06-22.06 162 148 167 152 167 152 172 156
22.06-29.06 172 156 177 161 177 161 183 165
29.06-06.07 183 165 188 170 188 170 193 174
06.07-13.07 193 174 200 180 200 180 205 184
13.07-20.27 205 184 212 190 212 190 219 196
20.07-27.07 219 196 228 204 228 204 235 210
27.07-03.08 228 204 237 211 237 211 244 217
03.08-10.08 228 204 237 211 237 211 244 217
10.08-17.08 228 204 237 211 237 211 244 217
17.08-24.08 219 196 228 204 228 204 235 210
24.08-31.08 205 184 212 190 212 190 219 196
31.08-07.09 193 174 200 180 200 180 205 184
07.09-14.09 183 165 188 170 188 170 193 174
14.09-21.09 163 149 167 152 167 152 172 156
21.09-28.09 141 130 144 133 144 133 148 136
Лица во соба 2 2 2 2 3 3 3 3

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Цените се по лице за наем на студио за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио/апартман.
За 3, 4 и 5 лице во студио/апартман се доплатува само превоз (за возрасен или дете).


Ценовник за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

термини STD
1/2
Со попуст STD
1/2+1SV
Со попуст STD
1/2+1
Со попуст STD 1/2+1 SV Со попуст
25.05-01.06 105 90 109 93 109 93 116 99
01.06-08.06 133 114 140 119 140 119 147 125
08.06-15.06 161 137 168 143 168 143 179 153
15.06-22.06 193 165 203 173 203 173 214 182
22.06-29.06 214 182 224 191 224 191 235 200
29.06-06.07 235 200 245 209 245 209 256 218
06.07-13.07 256 218 270 230 270 230 280 238
13.07-20.27 280 238 294 250 294 250 308 262
20.07-27.07 308 262 326 278 326 278 340 289
27.07-03.08 326 278 343 292 343 292 357 304
03.08-10.08 326 278 343 292 343 292 357 304
10.08-17.08 326 278 343 292 343 292 357 304
17.08-24.08 308 262 326 278 326 278 340 289
24.08-31.08 280 238 294 250 294 250 308 262
31.08-07.09 256 218 270 230 270 230 280 238
07.09-14.09 235 200 245 209 245 209 256 218
14.09-21.09 196 167 203 173 203 173 214 182
21.09-28.09 151 129 158 135 158 135 165 141
Лица во соба 2 2 2 2 3 3 3 3

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Понудата СО ПОПУСТ важи за ограничен број на соби, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без најава.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

Поаѓање од Грција: истиот ден попладне.

– Превозот со автобус е до туристичката дестинација, до местото за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

град место на поаѓање време на поаѓање возрасен дете 2-12.
 Скопје  СП Борис Трајковски 00;30 65 € 45 €
 Велес  БП мотел Македонија 01;00 65 € 45 €
 Неготино  БП Макпетрол 01;30 65 € 45 €
 Смоквица  БП BWO петрол 02;00 65 € 45 €
 Гевгелија  БП граничен премин 02;30 65 € 45 €

 

Вила Cavo D'Oro

 

Вила Cavo D’Oro се наоѓа на првата линија покрај главната улицата која се протега покрај плажата и морето.
Ресторанот-пицерија кој е дел од оваа вила, на блиската плажа располага и со свои лежалки и чадори, кои со нарачан пијалок или кафе е можно да се користат во текот на денот.
* Објектот е “pet friendly” и прима мали миленичиња, со претходна најава и одобрување од сопственикот на објектот.
Во самата вилата се наоѓаат мини пицерија, на прва линија од плажа, место за паркирање на автомобили,во должина на шеталиштето има повеќе таверни и ресторани, фурна, мини маркет.

Островот Евија е втор по големина остров во Грција. Се протега по брегот на Беотија и Атика од северните споради до островот Андрос во близина на Киклади. Главниот град на Халкидис е еден од највлијателните антички градови. Пефки се наоѓа на северниот раб на Евија, преку островот Скијатос. Се карактеризира со долга плажа со песочна камче, долга 4 километри, чисто и мирно море, поволни климатски услови, богата со флора и фауна, долга сезона. Близината на Атина е предност за сите оние што сакаат да се запознаат со грчката престолнина.

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која е преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море се наслада за Вашите сетила и здравје, право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со баровите со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

 

Сместување

 

Студијата за сместување изградени над истоимената пицерија, имаат капацитет за престој на две или три лица. Секоја од единиците располага со комлетно опремена кујна, мини фрижидер со комора, решо со две рингли, тоалет со туш, балкон, телевизор, безжичен интернет, клима..

Прв кат:  
Студио бр.20 тип 1/2+ 1 SV
Еден брачен кревет со ширина 140 см и еден единечен со ширина 90 см

Студио бр.21 тип 1/2
Два единечни кревети со ширина 90 см

Студио бр.24 тип 1/2+1  (одвоена кујната)
Еден брачен кревет со ширина 140 см и  еден единечен со ширина  90 см

Апартман бр.26 тип 1/2+1
Еден брачен кревет со ширина 140 см и еден единечен со ширина 90 см

Студијата се чистат еднаш за време на престој, промена на постелина еднаш за време на престој.

 

Важни информации

 

* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. Препорачуваме користење на интернет пакет во роаминг од вашиот оператор.
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети. Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
* Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.
* Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
* Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
* Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .

Внимание!
Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени
во резервациите и во договорот за услуги.

Цени и услови на плаќање
* Цените се објавени во ценовникот, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2024 година, или до објава на нов ценовкик.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:
1. За резервации со рана резервација (рани попусти – EB):
– 50% од вредноста на услугата се уплатува при резервација, до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;
– 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
2. За резервации по Општа понуда – со редовни цени (освен EB и LM)
– 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,
– 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,
– 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;
3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите.

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “ осигурување од ризик – отказ на аранжман“!
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:
– за отказ  до 30 дена пред патувањето 30%
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%
– за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%
– за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%
– за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.
За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период, доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Cavo D’Oro

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Cavo D’Oro Пефки, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло