TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Coral Blue 3*

Достапни соби

1/2+2 соба

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

Фамилијарна соба со кревет на спрат – Family Room with bunkbed:
Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, безжичен интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса.
Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

1/2 бунгалов

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

Двокреветни бунгалов – Double Bungalow:
Брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;

Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, безжичен интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса.
Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

1/2 соба

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Двокреветна соба – Double Room:
Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;

Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, безжичен интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса.
Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Хотел
3 ѕвезди
ГРЦИЈА
Геракини
Epar.Od. Limenos-Gerakinis, Poligiros 631 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи
10 % попуст

Hotel CORAL BLUE Gerakini. PDF

Цени

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020
-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

Цените се по ЛИЦЕ за 7 полупансиони

термин услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
24.05-31.05 7 HB 209 225 239
31.05-07.06 7 HB 229 245 259
07.06-14.06 7 HB 269 285 299
14.06-21.06 7 HB 309 325 339
21.06-28.06 7 HB 339 355 369
28.06-05.07 7 HB 369 385 399
05.07-12.07 7 HB 409 425 439
12.07-19.07 7 HB 459 475 489
19.07-26.07 7 HB 479 495 519
26.07-02.08 7 HB 479 495 519
02.08-09.08 7 HB 479 495 519
09.08-16.08 7 HB 479 495 519
16.08-23.08. 7 HB 459 475 489
23.08-30.09 7 HB 399 415 429
30.08-06.09 7 HB 319 335 349
06.09-13.09 7 HB 259 275 289
13.09-20.09 7 HB 229 245 259

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.

Легенда:
HB – полупансион (појадок, вечера)
Double – двовреветна соба
Bungalow – бунгалов
Family Bunk Bed – Фамилијарна соба со кревет на спрат

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања со појадок и вечера
Едно дете до 11.99 години – Бесплатно
Користење на клима уред
Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Доплати:
Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
Второ дете од 0-11,99 бесплатно
Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Пијалок за време на оброците
Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
Неспомнати услуги

Превоз

                                                                    Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Цена и време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје  35 € 04:00 h Скопје (Дрводекор)
Велес   35 € 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
Штип  40 € 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Струмица  40 € 05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
Неготино  35 € 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Удово  35 € 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
Г. П. Богородица  35€ 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Цена и време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела)

Битола 30 € 04;00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Прилеп 30 € 03;15 h Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола
Струга 35 € 02;15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Охрид 35 € 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Кичево 35 € 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Ресен 30 € 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Опис

Nea Moudania,  14 km; Paralia Gerakinis 2 km; Psakoudia 7.6 km; Metamorfosi 17.5 km;  Nikiti 24 km

Хотелски содржини:
Ресторан, Интернет Кафе, Чадори и лежалки на плажа, Бесплатен паркинг, Рецепција 24/7

Бар на плажа, Приватна плажа
Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, уредена со лежалки, чадори за сонце;
Главниот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса,
со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари.
За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:
Приватна плажа, песочна.
За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5€

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно безжичен интернет на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување

Сместување: 
Двокреветна соба – DoubleRoom:
Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;

Двокреветни бунгалов – Double Bungalow:
Брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;

Фамилијарна соба со кревет на спрат – Family Room with bunkbed:
Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;

Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена:
Во собите има можност за детско креветче 5€ на ноќ – на барање од клиентите и одобрување од хотелот.

Сите соби се опремени со:
Телевизор, Мини Бар, Фен, Бања/Тоалет, Клима Уред, Балкон или Тераса, Када/Туш Кабина

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на Hotel Coral Blue 3*

Удобности

  • Бесплатен паркинг
  • Основен ресторан

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Coral Blue 3* Геракини, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло