TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

DANOS 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио – трикреветно студио (макс. капацитет – 3 возрасни + дете до 6 г.без легло)
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети (или еден брачен кревет и еден единечен)
Модерно опремена кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5€ на ден) и тераса

1/2 студио

Максимално гости:
1

1/2 студио (двокреветно студио)
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети (или еден брачен кревет и еден единечен)
Модерно опремена кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5€ на ден) и тераса

Вила
ГРЦИЈА
Лептокарија
I. Metaxa 10, Leptokarya 600 63, Greece
070 202 777, 047 202 777
ATINA
7 ноќи

Цени

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
25.05 – 01.06 7    49*    69*
01.06 – 08.06 7    89*    99*
08.06 – 15.06 7 109 129
15.06 – 22.06 7 159 169
22.06 – 29.06 7 189 199
29.06 – 06.07 7 219 229
06.07 – 13.07 7 239 249
13.07 – 20.07 7 259 269
20.07 – 27.07 7 279 289
27.07 – 03.08 7 279 289
03.08 – 10.08 7 279 289
10.08 – 17.08 7 279 289
17.08 – 24.08 7 279 289
24.08 – 31.08 7 269 279
31.08 – 07.09 7 199 219
07.09 – 14.09 7 169 189
14.09 – 21.09 7   119*   139*
21.09 – 28.09 7    79*    89*
28.09 – 05.10 7    49*    59*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 5€ на ден.(се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Повратен превоз до Лептокарија чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) 35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Пиериа:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г.  10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Лептокарија (секоја Сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Лептокарија:
04:00 h Битола ( Автобуска станица Транскоп – на перон )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вилата е сместена на главнaта улица во Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор.

Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 5€ на ден) тераса
Има 1/2 студио и 1/3 студио:
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети (или еден брачен кревет и еден единечен)

Плажа

50 метри од градската песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 40.061111, 22.567056

Политики на DANOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

DANOS 7 ноќи Лептокарија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло