TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

DIMITRA 7 ноќи

Достапни соби

1/5 студио

Максимално гости:
5

1/5 студио (петкреветно студи) брачен кревет и три единечни.
Во студијата кујна, тоалет, клима, телевизор и балкон.

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (четирикреветно студио) брачен кревет и два единечни.
Во студијата кујна, тоалет, клима, телевизор и балкон.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) брачен кревет и еден единечен.
Во студијата кујна, тоалет, клима, телевизор и балкон.

Вила
ГРЦИЈА
Калитеа
Efxinou Pontou 18, Kallithea 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
POPPIS
7 ноќи
20 % попуст

Villa DIMITRA Kalitea. PDF

Цени

-20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.12.2019
-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.01.2020
-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќи (сутерен)  STD 3 STD 3 STD 4 STD 5
24.05-31.05 7    49*   59*   69* 79*
31.05-07.06 7    79*   89*   99* 119*
07.06-14.06 7 119 139 149 179
14.06-21.06 7 199 219 239 259
21.06-28.06 7 229 249 259 269
28.06-05.07 7 279 299 309 339
05.07-12.07 7 309 329 339 359
12.07-19.07 7 319 339 349 379
19.07-26.07 7 349 369 379 419
26.07-02.08 7 359 379 389 429
02.08-09.08 7 359 379 389 429
09.08-16.08 7 359 379 389 429
16.08-23.08 7 319 339 349 369
23.08-30.08 7 279 299 319 349
30.08-06.09 7 239 249 269 279
06.09-13.09 7 159 169 179 199
13.09-20.09 7   119*   129*   139*   149*
20.09-27.09 7   69*   79*   89*   99*

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 3 – студио за 3 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Повратен билет до/од Калитеа чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово 40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) 35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп на перон 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола 30€
Деца од 2-11,99 г. попуст 10€ од редовната цена за Скопје 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 г. – бесплатно, не користат седиште
Возрасно лице над 63 г. попуст од 10€

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
05:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
04:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
03:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
03:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
03:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
04:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа блиску до центарот на Калитеа, место со најубавата плажа на Касандра и најбогатиот ноќен живот на краците. Градот со многубројните бутици, продавници, таверни, барови и ноќни клубови се наоѓа над прекрасната плажа до која треба да се спуштите по удолницата или скалите кои водат до неа. Омилено место за одмор меѓу младите.

GPS Координати: 40.075556, 23.444722

Плажа
500 метри од прекрасна, широка, песочна плажа.

Опис на објектот
Во студијата кујна, тоалет, клима (вклучена во цената), ТВ и балкон.

1/3 студио: брачен кревет и еден единечен.
1/4 студио: брачен кревет и два единечни
1/5 студио: брачен кревет и три единечни

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. 

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно капацитетот (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на DIMITRA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

DIMITRA 7 ноќи Калитеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло