TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

DINA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 апартман (четирикреветен апартман) на приземје, погоден за 4 лица, составен од две простории, тераса,
кујна (опремена со прибор за готвење) тоалет, телевизор, клима со доплата 6€ за апартман (на ден се плаќа во објектот). Дете до 6 години спие со родители.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио (трикреветно студио)  на приземје, три редовни легла, тераса, кујна (со прибор за готвење) тоалет, телевизор, клима (со доплата 4€ за студио)
Дете до 6 години спие со родители

Вила
ГРЦИЈА
Амудиа
Ammoudia, Greece
070 202 777, 047 202 777
VAGIA
14;00
10;00
7 ноќи
10 % попуст

Цени

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќевања 1/3 студио 1/4 апартман
22.05 – 29.05 7   49*   69*
29.05 – 05.06 7   69*   89*
05.06 – 12.06 7    89* 109*
12.06 – 19.06 7 129 159
19.06 – 26.06 7 199 249
26.06 – 03.07 7 249 299
03.07 – 10.07 7 279 339
10.07 – 17.07 7 329 379
17.07 – 24.07 7 339 399
24.07 – 31.07 7 359 419
31.07 – 07.08 7 359 419
07.08 – 14.08 7 359 419
14.08 – 21.08 7 359 419
21.08 – 28.08 7 299 349
28.08 – 04.09 7 229 259
04.09 – 11.09 7 189 239
11.09 – 18.09 7 119 139
18.09 – 25.09 7    79*    99*
25.09 – 02.10 7    69*    79*

Цените се во €, плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Безжичен интернет: вклучен во цената.
Доплата за клима уредот: од 4€ за студио и 6€ за апартман (на ден на лице место)
Цените обележани со * се промо цени, на овие цени нема попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Превоз

Цена по лице од Скопје за: (Парга, Канали, Врахос, Амудиа, Никиана, Агиос Никитас, Нидри)
Скопје (Дрводекор)  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€

Цена по лице од Битола за: (Парга, Канали, Врахос, Амудиа, Никиана, Агиос Никитас, Нидри)
Битола ((Главна автобуска станица Транскоп )  40€
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€

Деца до 1,99 години бесплатно
Деца 2-11,99 год.: Попуст од редовната цена 15€ од Битола Прилеп и 10€ од Скопје
Возрасно лице над 63год 10€ попуст

Време на поаѓање кон Грција:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:
Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Локација
Вилата се наоѓа на почетокот на Амудија, мало рибарско место на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Амудија е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Плажа
90 метри од градската плажа.

Опис на објектот
Вилата се состои од студиа и апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима = со доплата 4€ за студио и 6€ за апартман (на ден се плаќа во објектот).

1/3 студио: на приземје, три редовни легла, тераса
1/4 апартман: на приземје, погоден за 4 лица, составен од две простории, тераса

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 39.242139, 20.481250

Политики на DINA 7 ноќи

14;00
10;00
30%

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

DINA 7 ноќи Амудиа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло