TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

DOCTOR SOUSOURAS 10 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Касандра 10 ноќи
ГРЦИЈА
Ханиоти
070 202 777, 047 202 777
10 ноќи
15 % попуст

Villa DOCTOR SOUSOURAS Hanioti. PDF

Попуст 15% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цени 2020

Цените се по АПАРТМАН за  11 денови / 10 ноќи

период ноќи APP 3 APP 4
04.06-14.06 10 300 320
14.06-24.06 10 410 440
24.06-04.07 10 510 540
04.07-14.07 10 580 620
14.07-24.07 10 690 720
24.07-03.08 10 750 770
03.08-13.08 10 750 770
13.08-23.08 10 750 770
23.08-02.09 10 550 580
02.09-12.09 10 370 400
12.09-22.09 10 290 310

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: APP 3-Апартман со 3 легла, APP 4 Апартман со 4 легла

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима: вклучена во цената,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот),
Патничко осигурување,

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (STD 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Локација:
Вила Докторс Сусурас е сместување со многу центарот на Ханиоти недалеку од хотелот Калипсо, околу 300 метри од плажата, е една од најдобрите вили во нашата понуда.

Плажа
Околу 300 метри од плажата

Сместување:
Вилата има 6 апартмани, бр. 7, 8 и 9 на првиот кат и бр. 10, 11 и 12 на вториот кат
Високо квалитетно сместување. Апартманите се состојат од спална соба со два кревети, дневна соба со два кревети во која кујната е опремена со основни потреби. Има голема тераса. Сите апартмани имаат клима, телевизор, безжичен интернет
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот на гостите.

Информација:
Агенцијата Турист не прифаќа одговорност во случај на професионална потреба за користење безжичен интернет во вили од својата понуда

Услови


Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

GPS

GPS Кординати: 40°00´00.78´´N – 23°34´18.28´´E

Политики на DOCTOR SOUSOURAS 10 ноќи

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

DOCTOR SOUSOURAS 10 ноќи Ханиоти, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло