TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ELENA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио брачен кревет и 2 единечни (или софа на развлекување)
Кујна, клима, телевизор, тоалет, безжичен интернет, балкун

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио брачен кревет и 1 единечен или 3 единечни, (студијата се со помала квадратура)
Кујна, клима, телевизор, тоалет, безжичен интернет, балкун

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио: 2 единечни кревети (студијата се со помала квадратура)
Кујна, клима, телевизор, тоалет, безжичен интернет, балкун

 

Вила
ГРЦИЈА
Полихроно
Επαρχιακή Οδός Παληούρι-Άφυτου, Πολύχρονο 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
MERI
7 ноќи

Цени

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
19.05 – 26.05 7    69*   79*    99*
26.05 – 02.06 7    89*    99*   109*
02.06 – 09.06 7 129 149 159
09.06 – 16.06 7 219 239 249
16.06 – 23.06 7 269 289 319
23.06 – 30.06 7 289 319 349
30.06 – 07.07 7 309 349 379
07.07 – 14.07 7 349 359 389
14.07 – 21.07 7 369 379 409
21.07 – 28.07 7 369 379 409
28.07 – 04.08 7 369 379 409
04.08 – 11.08 7 369 379 409
11.08 – 18.08 7 369 379 409
18.08 – 25.08 7 289 319 339
25.08 – 01.09 7 229 259 289
01.09 – 08.09 7 179 199 229
08.09 – 15.09 7 129 149 169
15.09 – 22.09 7     89*    99*   109*
22.09 – 29.09 7     69*    79*     89*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


Во цената Е вклучено:

7 ноќевања во студио,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Полихроно чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики: (по лице)
Битола – (Автобуска Станица Транскоп на перон) 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 г.попуст од редовната цена 10€ за Скопје, 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год- попуст 10€

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Полихроно – мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.

Плажа
20 метри од тесна песочна плажа.

Опис на објектот
Вилата има 4 паркинг места и скара во дворот.
кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, се со помала квадратура, и сите имаат балкони.

1/2 студио: единечни кревети 2
1/3 студио: брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
1/4 студио: брачен кревет и 2 единечни

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС : 40°01’06.0″N 23°31’35.3″E

Политики на ELENA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ELENA 7 ноќи Полихроно, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло