TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Eleni

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Никити
7 ноќи

Цени 2023


Цени за 7 ноќ
евања по лице со превоз или по соба само за наем

термини 1/3 студио 1/4 студио
21.05-28.05 170 180
28.05-04.06 200 220
04.06-11.06 260 290
11.06-18.06 340 370
18.06-25.06 400 430
25.06-02.07 430 460
02.07-09.07 460 490
09.07-16.07 490 520
16.07-23.07 540 570
23.07-30.07 540 570
30.07-06.08 540 570
06.08-13.08 540 570
13.08-20.08 540 570
20.08-27.08 490 520
27.08-03.09 450 480
03.09-10.09 340 370
10.09-17.09 260 290
17.09-24.09 200 220
24.09-01.10 170 180

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ =62 денари

Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата НЕ Е надлежна да ја цени исправноста на Вашите патни исправи (пасош, лична карта)
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од автобусот до сместувачкиот објект.


Превоз

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Вила Eleni

 

Вила Елени е лоцирана во прекрасното гратче Никити, на 200м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м, односно од прекрасното уредено шеталиште покрај градската плажа се наоѓаат многубројни продавнички, таверни и кафулиња. Во населбата Никити има три големи супермаркети: (Lidl, Masutis и Marinopoulos), мини маркети, месари, пекари, слатарници, лекар, аптека.

Објектот располага со 18 сместувачки студија, распоредени на прв и втор спрат 10 трокреветни и 8 четворокреветни студија.Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор, тоалет, балкон со маси и столици, телевизор, клима (вклучена во цената), безжичен интернет. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг.
Вилата Елени е добар избор за фамилијарен одмор поради приватноста на самата куќа но може да ја препорачаме  и за млади гости.Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS


Кординати:  40.222535, 23.660944

Политики на Eleni

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари
  • Клима уред
  • Под-плочки

Оцени од гости (0 Оцени)

Eleni Никити, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло