TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Elisaveta

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
ГРЦИЈА
Јерисос
7 ноќи
10 % попуст

Рана резервација до 11.12.2023 година
10% попуст за резервација со уплата од 50% од целокупната сума на аранжманот.

12% попуст за резервација со уплата од 100% од целокупната сума на аранжманот.

За пакет аранжманите со * во ценовникот (мај, јуни и септември), нема попуст за рана резервација!

 

Цени 2024

* Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин 1/4 студио
броеви 3,4,5,6
Дуплекс-Мезонета
(1/2+1)+(1/3)
Соба бр. 2
Дуплекс-Мезонета
(1/3)+(1/3)
Соба бр. 1
17.05-24.05 109 129 139
24.05-31.05 109 129 149
31.05-07.06 109 129 159
капацитет Максимум 4 лица
стран. поглед море
Максимум 5+1 лица
стран. поглед море
Максимум 6 лица
стран.поглед море

Цена за наем на студио/мезонета ( цена БЕЗ превоз )

термин 1/4 студио
броеви 3,4,5,6
Дуплекс-Мезонета
(1/2+1)+(1/3)
Соба бр. 2
Дуплекс-Мезонета
(1/3)+(1/3)
Соба бр. 1
07.06-14.06 369 389 399
14.06-21.06 389 409 419
21.06-28.06 399 429 439
28.06-05.07 429 449 459
05.07-12.07 469 489 499
12.07-19.07 489 519 529
19.07-26.07 489 519 529
26.07-02.08 489 519 529
02.08-09.08 489 519 529
09.08-16.08 479 519 529
16.08-23.08 469 499 509
23.08-30.08 449 489 499
30.08-06.09 399 409 419
капацитет Максимум 4 лица
стран. поглед море
Максимум 5+1 лица
стран. поглед море
Максимум 6 лица
стран.поглед море

 * Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин 1/4 студио
броеви 3,4,5,6
Дуплекс-Мезонета
(1/2+1)+(1/3)
Соба бр. 2
Дуплекс-Мезонета
(1/3)+(1/3)
Соба бр. 1
06.09-13.09 169 179 179
13.09-20.09 159 169 169
20.09-27.09 109 129 129
капацитет Максимум 4 лица
стран. поглед море
Максимум 5+1 лиц
стран. поглед море
Максимум 6 лица
стран.поглед море

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Цените за термините (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09 и 20.09.2024) означени со звезда *
во табелата се пакет аранжмани по лице за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ,
останатите цени се за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Користење на паркинг, клима уред, безжичен интернет – бесплатно
Вилата има голем паркинг и гостите го користат на принцип прво слободно место

За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
Трето, четврто, петто и шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;
За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

За рано резервирање се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот додека трае акцијата, остатокот од 50% се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Попустите за рана уплата не важат за пакет аранжманоте ( датите означени со звездичка *)

Превоз

45 € за возрасни – повратна карта

35 € за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Elisaveta

Вилата Елисавета е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 30 метри од плажа.
Секое студио и апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, решо со две рингли, купатило, спална соба, тераса, телевизор, клима уред, безжичен интернет.

ДУПЛЕКС – МЕЗОНЕТА  БР.1 (1/3 + 1/2 +1/1 ) – 6 лица
Дуплексот е составен од три спални соби, кујна + купатило со вц +  тераса.
Првата спална соба (која што е во склоп на кујната) има еден брачен кревет и еден единечен кревет, телевизор, клима уред, плакар за алишта, и тераса со страничен поглед на море.
Во втората спална соба се оди по внатрешни скали и има еден брачен кревет, плакар за алишта, со друга врата е раздвоена  третата спална соба во која што има еден единечен кревет.
Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна.
Дуплексот располага со стандардно купатило.

ДУПЛЕКС – МЕЗОНЕТА  БР.2 (1/2+1 + 1/2 +1/1 ) – 5 лица + 1 дете
Дуплексот е составен од три спални соби, кујна + купатило со вц +  тераса.
Првата спална соба (која што е во склоп на кујната) има еден брачен кревет и еден единечен кревет, телевизор, клима уред, плакар за алишта, тераса со страничен поглед на море.
Во втората спална соба се оди по внатрешни скали и има еден брачен кревет, плакар за алишта, со друга врата е одвоена третата спална соба во која што има еден единечен кревет.
Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна.
Дуплексот располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.3 (1/4) – 4 лица
Студиото располага со еден брачен кревет стандарден за спиење на две лица и два единечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.
Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.
Во студиото: кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна, плакар за алишта, телевизор, клима уред.
Од собата се излегува на тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.
Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.4 (1/4) – 4 лица
Студио со еден брачен кревет стандарден за две лица и два единечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.
Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.
Во студиото: кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна, плакар за алишта, телевизор, клима уред.
Од собата се излегува на тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.
Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.5 (1/4) – 4 лица
Студио со еден брачен кревет стандарден за две лица и два единечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.
Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.
Во студиото: кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна, плакар за алишта, телевизор, клима уред.
Од собата се излегува на тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.
Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.6 (1/4) – 4 лица
Студио со еден брачен кревет стандарден за две лица и два единечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.
Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.
Во студиото: кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со фурна, плакар за алишта, телевизор, клима уред.
Од собата се излегува на тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.
Студиото располага со стандардно купатило и вц.

Информации

-Патниците треба минимум 48 часа да се информираат за часот и местото на поаѓање;
-Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;
-Кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;
-За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;
-Целосна доплата на аранжманот е 21 (дваесет и еден ден) пред поаѓањето;
-Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средствата не се враќаат;
-Доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за резервираната соба, темин и износ;
-Во случај на промена на цените ( зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените услуги;
-Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат Општите услови за патување на СКТМ и ТУРИСТ;
-Може да се направи осигурување од ризик-отказ на аранжман во осигурутелна компанија;
-*Во случај на направена поголема штета во објектот ( студио, апартман, мезонет и сл) сопатвеникот на објектот има право да  наплати на лице место за направената штета или по враќањето агенцијата ќе побара наплата од патникот за штетата; -Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во објектите;
-Туристичка такса се плаќа во агенцијата 0,5 € од ноќ за студио или 1,5 € од ноќ за дуплексите (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти, цената ќе биде променета;

Во студијата и дуплексите има пешкири и тоалетна хартија и сапун

Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Услови

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Elisaveta

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Elisaveta Јерисос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло