TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

EMILIOS SEA VIEW

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Барбати
Mparmpati 490 83, Greece
070 202 777, 047 202 777
MINA LUX
7 ноќи

 

Цените се по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз

термини сместување редовна цена акциска цена
25.05 – 01.06 1/4 79€ 49€
01.06 – 08.06 1/4 99€ 59€
08.06 – 15.06 1/4 109€ 79€
15.06 – 22.06 1/4 119€ 89€
22.06 – 29.06 1/4 129€ 99€
29.06 – 06.07 1/4 149€ 119€
06.07 – 13.07 1/4 159€ 129€
13.07 – 20.07 1/4 179€ 139€
20.07 – 27.07 1/4 189€ 159€
27.07 – 03.08 1/4 199€ 159€
03.08 – 10.08 1/4 199€ 169€
10.08 – 17.08 1/4 199€ 169€
17.08 – 24.08 1/4 199€ 149€
24.08 – 31.08 1/4 179€ 139€
31.08 – 07.09 1/4 139€ 99€
07.09 – 14.09 1/4 129€ 89€
14.09 – 21.09 1/4 99€ 69€
21.09 – 28.09 1/4 79€ 59€

Цените се во €, плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ !
Доплата во автобус за траект 18€ по лице.
Попусти на акциските цени со задолжителна уплата 30% до 15.06.2019.
На акциските цени, нема одбивање за сопствен превоз.

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
Дете до 3 години бесплатно, дели кревет со возрасен
Дете од 3-12 г. на редовно легло плаќа 50% од цената на аранжманот, плус 18€ за траект
Дете од 3-12 г. на дополн. легло плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18€ за траект.

Вилата располага со четворокреветни дуплекс апартмани на приземје и прв спрат, имаат две посебни спални соби со стандардни кревети, тераса, опремена кујна, тоалет со туш, телевизор во секоја спална, клима (доплата 6€ од ден по клима) во секоја соба, сеф чие користење се наплатува на лице место (1€ од ден).

Вила Емилиос Sea View се наоѓа во центарот на Барбати – на островот Крф на 200 метри од плажата.
Се наоѓа на исклучително место, опкружена со борова шума и маслинови дрва, а погледот према море ја прави уште попријатна за вистински да уживате во Вашиот летен одмор.
На 30 метри од вилата има мини маркет и неколку ресторани, рент а кар, автобуска станица.
Вилата располага со сопствен паркинг. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност.

Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
Во цената не е вклучена задолжителна доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18€ ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
Во цената не е вклучена туристичка такса од 0.50€ по соба на ден. Се плаќа во автобус.
Патничко осигурување задолжително да се донесе потврда дека постои.
Уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18€ за траект
Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
За сопствен превоз се одземаат 20€ само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5€ (освен првите две).
Цена само за превоз 50€ со доплата од 18€ за траект – во два правци.
Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
Со оваа програма важат Општите услови за патување на T.A. ТУРИСТ.

ИНФОРМАЦИИ:
Превземање на собите после 14;00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 09;00 ч. (локално време)
Багажот се остава во делот предвиден за багаж.
Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
Четворокреветните соби се со две посебни спални соби, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
Чистењето на собите е четвртиот ден, гостите се должни да се грижат за хигиената и редот во вилата.
Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден.
Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
Во вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот.

Политики на EMILIOS SEA VIEW

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

EMILIOS SEA VIEW Барбати, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло