TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Faros

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Едипсос
7 ноќи

– 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !

Цени 2024

 

Ценовник по лице за 7 ноќевања со автобуски превоз

термини STD 1/2
без балкон
Со
попуст
STD
1/2
Со
попуст
APT2B
1/2+1/1
Со
попуст
APT2B
2/2
Со
попуст
25.05-01.06 116 109 118 110 121 113 148 136
01.06-08.06 130 121 134 124 137 127 172 156
08.06-15.06 144 133 148 136 151 139 193 174
15.06-22.06 160 146 165 150 169 153 219 196
22.06-29.06 169 153 174 158 179 162 235 210
29.06-06.07 179 162 184 167 191 173 251 223
06.07-13.07 190 171 197 177 204 183 270 240
13.07-20.27 202 182 209 187 216 193 289 256
20.07-27.07 216 193 225 201 232 207 312 275
27.07-03.08 225 201 232 207 240 214 324 286
03.08-10.08 225 201 232 207 240 214 324 286
10.08-17.08 225 201 232 207 240 214 324 286
17.08-24.08 216 193 225 201 232 207 312 275
24.08-31.08 202 182 209 187 216 193 289 256
31.08-07.09 190 171 197 177 204 183 270 240
07.09-14.09 179 162 184 167 191 173 251 223
14.09-21.09 160 146 165 150 169 153 219 196
21.09-28.09 139 128 142 131 146 134 184 167
Лица во соба еко 2 2 3 4

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Цените се по лице за наем на студио за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио/апартман.
За 3, 4 и 5 лице во студио/апартман се доплатува само превоз (за возрасен или дете).

Ценовник за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

термини STD 1/2
без балкон
Со
попуст
STD
1/2
Со
попуст
APT2B
1/2+1/1
Со
попуст
APT2B
2/2
Со
попуст
25.05-01.06 102 87 105 90 112 96 165 141
01.06-08.06 130 111 137 117 144 123 214 182
08.06-15.06 158 135 165 141 172 147 256 218
15.06-22.06 189 161 200 170 207 176 308 262
22.06-29.06 207 176 217 185 228 194 340 289
29.06-06.07 228 194 238 203 252 215 371 316
06.07-13.07 249 212 263 224 277 236 410 349
13.07-20.27 273 233 287 244 301 256 448 381
20.07-27.07 301 256 319 272 333 284 494 420
27.07-03.08 319 272 333 284 350 298 518 441
03.08-10.08 319 272 333 284 350 298 518 441
10.08-17.08 319 272 333 284 350 298 518 441
17.08-24.08 301 256 319 272 333 284 494 420
24.08-31.08 273 233 287 244 301 256 448 381
31.08-07.09 249 212 263 224 277 236 410 349
07.09-14.09 228 194 238 203 252 215 371 316
14.09-21.09 189 161 200 170 207 176 308 262
21.09-28.09 147 125 154 131 161 137 238 203
Лица во соба 2 2 3 4

 Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Понуда СО ПОПУСТ важи за ограничен број соби, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без најава.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, попусти, доплати:  
Употребата на клима уред е бесплатна (каде што е достапен),
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

Поаѓање од Грција: истиот ден попладне.

– Превозот со автобус е до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

град место на поаѓање време на поаѓање возрасен дете 2-12.
 Скопје  СП Борис Трајковски 00;30 65 € 45 €
 Велес  БП мотел Македонија 01;00 65 € 45 €
 Неготино  БП Макпетрол 01;30 65 € 45 €
 Смоквица  БП BWO петрол 02;00 65 € 45 €
 Гевгелија  БП граничен премин 02;30 65 € 45 €

 

Вила Faros

 

Вила Faros има повеќе типови на студија и апартмани за одмор.
Сместена на растојание од околу шесетина метри од шеталиштето и центарот на градот, а од познатата плажа со термални извори не повеќе од осумстотни метри, овој објект претставува одличен избор за сместување во Едипсос.
Покрај лифт, рецепција и мало лоби….
Во близина на вилата се наоѓаат фурна, ресторани по главната улица покрај море за шетање, паркинг на улица покрај вилата.

Островот Евија е втор по големина остров во Грција. Се протега по брегот на Беотија и Атика од северните споради до островот Андрос во близина на Киклади. Главниот град на Халкидис е еден од највлијателните антички градови. Пефки се наоѓа на северниот раб на Евија, преку островот Скијатос. Се карактеризира со долга плажа со песочна камче, долга 4 километри, чисто и мирно море, поволни климатски услови, богата со флора и фауна, долга сезона. Близината на Атина е предност за сите оние што сакаат да се запознаат со грчката престолнина.

 

Сместување

 

Во својот состав објектот има студија и апартмани дел се на високото приземје, а другите на првиот и вториот кат.
Во зависност од ориентацијата, од балконите се пружаат погледи кон улицата, дворот или морето.

Приземје:
– Aпартман бр.3 и 4 тип 2 Bedroom 1/2+1/1
Еден единечен со ширина 90 и два единечени со ширина 80 см)

Прв кат:
– Студио бр.7 тип 1/2
Два единечени кревети со ширина 90 см)

– Студио бр.8 тип 1/2
Два единечени кревети со ширина 90 см)

– Апартман бр.10 и 11 тип 2 Вedroom 2/2
Два брачни кревети со ширина 150 см)

– Студио бр.12 тип 1/2
Еден брачен кревет со ширина 150 см)

Сите соби се опремени со кујна со мини фрижидер сo комора, решо со две рингли, телевизор, клима, тоалет со туш, маса и столчиња, безжичен интернет.
Прозорите имаат шибер ролетна и завеси, но немаат комарник.
Чистење еднаш за време на престој, промена на постелина еднаш за време на престој.
* Студио бр.12 има далечен поглед кон море, апартман бр.10 и 11 кои се со заедничка кујна имаат далечен поглед кон море.
* Апартман бр. 3 и 4 имаат заедничка кујна.
* Достапна е посебна просторија за куфери за последниот ден од патувањето, тоалет и кујна кој ќе може да го користат гостите.

 

Важни информации

 

* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. Препорачуваме користење на интернет пакет во роаминг од вашиот оператор.
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети. Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
* Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.
* Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
* Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
* Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .

Внимание!
Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени
во резервациите и во договорот за услуги.

Цени и услови на плаќање
* Цените се објавени во ценовникот, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2024 година, или до објава на нов ценовкик.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:
1. За резервации со рана резервација (рани попусти – EB):
– 50% од вредноста на услугата се уплатува при резервација, до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;
– 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
2. За резервации по Општа понуда – со редовни цени (освен EB и LM)
– 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,
– 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,
– 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;
3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите.

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “ осигурување од ризик – отказ на аранжман“!
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:
– за отказ  до 30 дена пред патувањето 30%
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%
– за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%
– за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%
– за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.
За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период, доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Faros

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Faros Едипсос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло