TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

FILOMENI 7 ноќи

Достапни соби

1/3+1 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3+1 студио (трикреветно студио+доп. легло) еден брачен и еден единечен кревет, плус доп. легло за дете
Во студијата: телевизор, клима (доплата 5 евра на ден) кујна , тоалет, балкон и безжичен интернет

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) еден брачен кревет и еден единечен.
Во студијата: телевизор, клима (доплата 5 евра на ден) кујна , тоалет, балкон и безжичен интернет

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио (двокреветно студио) еден брачен кревет или два единечни.
(макс. капацитет – 2 возрасни + дете до 6 год. без легло)
Во студијата: телевизор, клима (доплата 5 евра на ден) кујна , тоалет, балкон и безжичен интернет

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Unnamed Road, Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
RAFALI
7 ноќи

Цени

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/3+1 студио
19.05 – 26.05 7    59 *    79 *    89 *
26.05 – 02.06 7    99 *   109 *   109 *
02.06 – 09.06 7 179 189 199
09.06 – 16.06 7 229 239 259
16.06 – 23.06 7 289 289 309
23.06 – 30.06 7 329 339 349
30.06 – 07.07 7 349 359 379
07.07 – 14.07 7 379 389 399
14.07 – 21.07 7 379 389 399
21.07 – 28.07 7 379 389 399
28.07 – 04.08 7 379 389 399
04.08 – 11.08 7 379 389 399
11.08 – 18.08 7 379 389 399
18.08 – 25.08 7 329 339 359
25.08 – 01.09 7 259 279 299
01.09 – 08.09 7 229 229 259
08.09 – 15.09 7 159 189 209
15.09 – 22.09 7    119 *    129 *    139 *
22.09 – 29.09 7      69 *      79 *      89 *

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 5€ на ден.(се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес   40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон) 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Деца од 2-11,99год – попуст од 10€ од редовната цена за Скопје и 15€ од Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год  10€ попуст

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација

Вилата се наоѓа десно од главната улица во Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

GPS Координати: 39.988241, 23.611931

Плажа
200 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студија се опремени со телевизор, клима (доплата 5 евра на ден) кујна , wc, балкон и wi-fi. Вилата не обезбедува паркинг за возилата на гостите.

1/2 студио: еден брачен кревет  (или два единечни)
1/3 студио: еден брачен кревет и еден единечен
1/3+1 студио: еден брачен кревет, еден единечен, и едно дополнително легло за дете

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на FILOMENI 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

FILOMENI 7 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло