TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

FLESVOS 10 ноќи

Достапни соби

1/2+1 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2+1 студио: кујна и 2 обични кревети или 1 брачен + фотеља на извлекување.
Студијата се опремени со кујна, тоалет, клима уред, телевизор

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио) кујна и 2 обични кревети или 1 брачен.
Студијата се опремени со кујна, тоалет, клима уред, телевизор

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
GREGORY
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се по АПАРТМАН за 10 ноќевања

период ноќевања STD 2 STD 2+1
04.06 – 14.06 10 200€ 220€
14.06 – 24.06 10 320€ 340€
24.06 – 04.07 10 380€ 400€
04.07 – 14.07 10 480€ 500€
14.07 – 24.07 10 580€ 600€
24.07 – 03.08 10 580€ 600€
03.08 – 13.08 10 580€ 600€
13.08 – 23.08 10 580€ 600€
23.08 – 02.09 10 420€ 440€
02.09 – 12.09 10 300€ 320€
12.09 – 22.09 10 200€ 220€

Цени во се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: STD 2-студио со 2 легла, STD 2+1-студио со 2 легла+доп. легло,


Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима: вклучена во цената,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.


Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,


Забелешка:

Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун.
Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено;
односно најразновидна забава за сите возрасти.

Плажа
120 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот
Студијата се опремени со кујна, клима уред, ТВ.
1/2 студио: кујна и 2 обични кревети или 1 брачен.
1/2+1 студио: кујна и 2 обични кревети или 1 брачен + фотеља на извлекување.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на FLESVOS 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

FLESVOS 10 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло