TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

GEORGE 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) еден брачен и еден единечен или три единечни кревети
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима со доплата, тераси.
Студијата се со традиционален дизајн, со различна големина.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио ( двокреветно студио ) два единечни кревети или брачен кревет
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима со доплата, тераси.
Студијата се со традиционален дизајн, со различна големина.

Вила
ГРЦИЈА
Нидри
Nydri, Greece
070 202 777, 047 202 777
AFRODITI
7 ноќи

Цени

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања

период ноќевња студио 1/2 студио 1/3
22.05 – 29.05 7   49 € *   59 € *
29.05 – 05.06 7   59 € *   69 € *
05.06 – 12.06 7   89 € *   99 € *
12.06 – 19.06 7 139 € 149 €
19.06 – 26.06 7 199 € 209 €
26.06 – 03.07 7 259 € 269 €
03.07 – 10.07 7 299 € 309 €
10.07 – 17.07 7 339 € 359 €
17.07 – 24.07 7 369 € 389 €
24.07 – 31.07 7 369 € 389 €
31.07 – 07.08 7 369 € 389 €
07.08 – 14.08 7 369 € 389 €
14.08 – 21.08 7 339 € 359 €
21.08 – 28.08 7 309 € 329 €
28.08 – 04.09 7 259 € 279 €
04.09 – 11.09 7 179 € 199 €
11.09 – 18.09 7   89 € *   99 € *
18.09 – 25.09 7   49 € *   59 € *
25.09 – 02.10 7   49 € *   59 € *

Цената е во €, плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до/од Лефкада чини:

Цена за превоз по лице од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€ 
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63год – попуст 10€

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.

Плажа
100 метри од плажа

Опис на објектот
Студиа George – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метри  таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина.

Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима со доплата, тераси.
Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и мал двор.

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS

ГПС координати: 38.708864, 20.709859

Политики на GEORGE 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

GEORGE 7 ноќи Нидри, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло