TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Golden Beach 3* Метаморфосис

Достапни соби

1/3 стандард соба

Максимално гости:
3

1/3 соба (трикреветна стандард соба)  еден брачен кревет и еден единечен
Клима, телевизор, тоалет, безжичен интернет….

 

2+1 соба ЕКО

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/3 соба: еден брачен кревет и еден единечен кревет (еко собите се на приземје)
Клима, телевизор, тоалет, безжичен интернет….

Хотел
3 ѕвезди
ГРЦИЈА
Метаморфосис
Metamorfosi, Chalkidiki 630 88, Greece
070 202 777, 047 202 777
KOVIOU HOLIDAY VILLAGE
7 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ 

период ALL L. во 2+1 ЕКО во 2+1
19.05-26.05 7 189 € 209 €
26.05-02.06 7 209 € 229 €
02.06-09.06 7 239 € 249 €
09.06-16.06 7 279 € 299 €
16.06-23.06 7 309 € 329 €
23.06-30.06 7 329 € 349 €
30.06-07.07 7 359 € 379 €
07.07-14.07 7 409 € 439 €
14.07-21.07 7 459 € 479 €
21.07-28.07 7 459 € 479 €
28.07-04.08 7 459 € 479 €
04.08-11.08 7 459 € 479 €
11.08-18.08 7 459 € 479 €
18.08-25.08 7 419 € 449 €
25.08-01.09 7 369 € 389 €
01.09-08.09 7 319 € 339 €
08.09-15.09 7 259 € 279 €
15.09-22.09 7 209 € 229 €

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.

2+1  – двокреветна соба со доплонително легло
Услуга: ALL L. – се вклучено – лајт
ALL LIGHT– се вклучено
Појадок – шведска маса,
Ручек –избор од две главни јадења,
Вечера– шведска маса,
Локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 12-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.


Напомена

Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – бесплатно
Второ дете до 2.99 г. со двајца возрасни без легло – бесплатно
Второ дете 3-11,99 г. со двајца возрасни без легло – плаќа 10 € на ден
Прво дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа 30% од цената
Трето возрасно лице над 16 г. на редовно легло плаќа 50% од цената
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
Бесплатно користење на безжичен интернет во склоп на хотелот
За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања попуст од 10% само на вториот аранжман
Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на лице место по пристигнување во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) (секоја недела):

Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€ по лице
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)
Деца од 2 до 12 години: 20€

Опис

Хотелот се наоѓа во Метаморфози, мало село на почетокот на Ситонија, околу 100 км од Солун.
Селото е изградено на рид и богато со борова шума што придонесува за многу пријатна клима.
Има таверни, ресторани и продавници, и е идеално место за мирен одмор.

Хотелот е целосно реновиран во 2015 г. и ги исполнува сите потреби за хотел со три звезди.
Има двокреветни, трокреветни и семејни соби.
Хотелот е изграден 30 метри од плажа.
Се состои од 47 соби, во кои 39 се трокреветни соби со еден дупли и еден кревет, од кои 4 се семејни апартмани со две спални соби, од кои 4 се студиа.
Во сите соби: нов мебел и нови бањи, телевизор, фрижидер, радио, фен за коса, клима уред, интернет
Безжичен интернет е достапен низ целиот хотел.
Отворен базен за возрасни и еден за деца, опкружен со зелена боја и градина полн со цвеќиња од многу видови. Плажата е на 10 метри од хотелот,
Чадори и лежалки на плажа со доплата од 5 евра за еден чадор и два лежалки на ден.

1/3 – трикреветните соби: еден брачен кревет и еден единечен (еко собите се на приземје)

Плажа

20 метри од песочна плажа (песок и камчиња).

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на Golden Beach 3* Метаморфосис

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Лежалка на базен
 • Лежалка на плажа-доплата
 • Основен ресторан
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Golden Beach 3* Метаморфосис Метаморфосис, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло