TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

HALKIAS 10 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

1/3 Апартман

Максимално гости:
3

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

1/2 Апартман

Максимално гости:
3

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

Касандра 10 ноќи
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
FLESVOS
10 ноќи
15 % попуст

Villa HALKIAS Pefkohori. PDF

 

Попуст 15% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цени

 

Цените се по АПАРТМАН за 10/11 ноќевања

период ноќевања 2
APP 
3
APP
4
APP
3 APP
приземје
4 APP
приземје
04.06-14.06 10 269 € 299 € 319 € 249 € 269 €
14.06-24.06 10 399 € 419 € 439 € 339 € 389 €
24.06-04.07 10 479 € 499 € 549 € 449 € 489 €
04.07-14.07 10 579 € 599 € 619 € 529 € 559 €
14.07-24.07 10 639 € 660 € 699 € 589 € 629 €
24.07-03.08 10 639 € 660 € 699 € 589 € 629 €
03.08-13.08 10 639 € 660 € 699 € 589 € 629 €
13.08-23.08 10 639 € 660 € 699 € 589 € 629 €
23.08-02.09 10 489 € 509 € 539 € 449 € 469 €
02.09-12.09 10 349 € 369 € 379 € 299 € 339 €
12.09-22.09 10 249 € 269 € 279 € 219 € 239 €

Цените се во, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Легенда: 2 APP – апатрман со 2 легла
Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Во цената Е вклучено:
10 ноќевања
Безжичен интернет
Клима уред

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Патничко осигурување

Опис

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

GPS Координати39.987147, 23.615211

Опис на објектот
Апартманите се опремени со кујна (шпорет со две рингли) фрижидер, бања со туш, клима уред и сателитска телевизија.

Сите апартмани се исти: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

Плажа
250 метри од долга песочна плажа.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на HALKIAS 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

HALKIAS 10 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло