TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

HALKIAS 10 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

1/3 Апартман

Максимално гости:
3

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

1/2 Апартман

Максимално гости:
3

Апартманите се опремени со кујна, фрижидер, тоалет, клима уред и сателитска телевизија.
Во сите апартмани: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

Вила
ГРЦИЈА
Пефкохори
Pefkochori 630 85, Greece
FLESVOS
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се по АПАРТМАН за 10/11 ноќевања

период ноќевања 1/2
АПП
1/3
АПП
1/4
АПП
1/3 АПП приземје 1/4 АПП
приземје
25.05-05.06 11 130 150 170 140 150
05.06-15.06 10 260 280 300 230 250
15.06-25.06 10 380 400 420 320 370
25.06-05.07 10 480 500 520 420 460
05.07-15.07 10 550 570 590 500 530
15.07-25.07 10 640 660 680 560 600
25.07-04.08 10 640 660 680 560 600
04.08-14.08 10 640 660 680 560 600
14.08-24.08 10 640 660 680 560 600
24.08-03.09 10 470 490 510 420 440
03.09-13.09 10 330 350 360 280 320
13.09-23.09 10 240 250 260 200 220

Цените се во, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Цените обележани со * се промо
Попуст не следува на промо и цените за рана резервација.

Во цената Е вклучено:
10 ноќевања
Безжичен интернет
Клима уред

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Патничко осигурување

Опис

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

GPS Координати39.987147, 23.615211

Опис на објектот
Апартманите се опремени со кујна (шпорет со две рингли) фрижидер, бања со туш, клима уред и сателитска телевизија.

Сите апартмани се исти: еден брачен кревет во кујната и два кревети во спалната соба, две тераси, едната гледа на улица а другата во внатрешниот двор.

Плажа
250 метри од долга песочна плажа.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на HALKIAS 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

HALKIAS 10 ноќи Пефкохори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло