TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hara

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Пефки
7 ноќи

– 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !

 

Цени 2024

 

Ценовник по лице за 7 ноќевања со автобуски превоз

термини STD  1/2 Со попуст STD 1/2+1 Со попуст
25.05-01.06 111 104 113 106
01.06-08.06 125 116 128 119
08.06-15.06 135 125 141 130
15.06-22.06 149 137 155 142
22.06-29.06 158 145 163 149
29.06-06.07 167 152 174 158
06.07-13.07 177 161 184 167
13.07-20.27 188 170 195 176
20.07-27.07 200 180 209 187
27.07-03.08 207 186 216 193
03.08-10.08 207 186 216 193
10.08-17.08 207 186 216 193
17.08-24.08 200 180 209 187
24.08-31.08 188 170 195 176
31.08-07.09 177 161 184 167
07.09-14.09 167 152 174 158
14.09-21.09 151 139 155 142
21.09-28.09 132 122 135 125
Лица во соба 2 2 3 3

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Цените се по лице за наем на студио за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио/апартман.
За 3, 4 и 5 лице во студио/апартман се доплатува само превоз (за возрасен или дете).

 

Ценовник за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

термини STD  1/2 Со попуст STD 1/2+1 Со попуст
25.05-01.06 91 78 95 81
01.06-08.06 119 102 126 108
08.06-15.06 140 119 151 129
15.06-22.06 168 143 179 153
22.06-29.06 186 159 196 167
29.06-06.07 203 173 217 185
06.07-13.07 224 191 238 203
13.07-20.27 245 209 259 221
20.07-27.07 270 230 287 244
27.07-03.08 284 242 301 256
03.08-10.08 284 242 301 256
10.08-17.08 284 242 301 256
17.08-24.08 270 230 287 244
24.08-31.08 245 209 259 221
31.08-07.09 224 191 238 203
07.09-14.09 203 173 217 185
14.09-21.09 172 147 179 153
21.09-28.09 133 114 140 119
Лица во соба 2 2 3 3

 Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Понуда СО ПОПУСТ важи за ограничен број на соби, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без најава.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

– Превозот со автобус е до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

град место на поаѓање време на поаѓање возрасен дете 2-12.
 Скопје  СП Борис Трајковски 00;30 65 € 45 €
 Велес  БП мотел Македонија 01;00 65 € 45 €
 Неготино  БП Макпетрол 01;30 65 € 45 €
 Смоквица  БП BWO петрол 02;00 65 € 45 €
 Гевгелија  БП граничен премин 02;30 65 € 45 €

Поаѓање од Грција: истиот ден попладне.

Вила Hara

 

Вила Hara e добар објект за сместување, лоциран во внатрешниот дел на местото и со оддалеченост од околу 150м од шеталиштето и песочната плажа на Пефки.
Мирното опкружување на објектот нуди можност за пријатен престој во текот на летните месеци, а близината до плажата и останатите туристички содржини, сосема поволна можност за одличен летен одмор.
* Објектот е “pet friendly” и прима мали миленичиња, со претходна најава и одобрување од сопственикот на објектот.

Островот Евија е втор по големина остров во Грција. Се протега по брегот на Беотија и Атика од северните споради до островот Андрос во близина на Киклади. Главниот град на Халкидис е еден од највлијателните антички градови. Пефки се наоѓа на северниот раб на Евија, преку островот Скијатос. Се карактеризира со долга плажа со песочна камче, долга 4 километри, чисто и мирно море, поволни климатски услови, богата со флора и фауна, долга сезона. Близината на Атина е предност за сите оние што сакаат да се запознаат со грчката престолнина.

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која е преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море се наслада за Вашите сетила и здравје, право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со баровите со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

 

Сместување

 

Во својот состав располага со повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, сите опремени со мини кујна и соба со соодветен мебел за престој на две или три лица.

Прв кат:

Студио бр.1, тип 1/2+1
Еден брачен кревет со ширина 140см и еден единечен сo ширина 90 см

Студио бр.3, тип 1/2
Два единечени кревети со ширина 90 см

Студио бр.4, тип 1/2
Два единечени кревети со ширина 90 см

Студио бр.5, тип 1/2+1
Еден брачен кревет со ширина 140 см и еден единечен со ширина 90 см

Студио бр.6, тип 1/2+1
Еден брачен кревет со ширина 140 см и еден единечен со ширина 90 см

Во собите:
мини фрижидер сo комора, решо со една рингла, телевизор, клима, тоалет со туш, безжичен интернет, маса и столчиња..
Прозорите имаат ролетни, завеси и комарник.

Студијата се чистат еднаш за време на престој, промена на постелина еднаш за време на престој.

 

Важни информации

 

* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. Препорачуваме користење на интернет пакет во роаминг од вашиот оператор.
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети. Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
* Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.
* Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
* Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
* Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .

Внимание!
Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени
во резервациите и во договорот за услуги.

Цени и услови на плаќање
* Цените се објавени во ценовникот, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2024 година, или до објава на нов ценовкик.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:
1. За резервации со рана резервација (рани попусти – EB):
– 50% од вредноста на услугата се уплатува при резервација, до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;
– 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
2. За резервации по Општа понуда – со редовни цени (освен EB и LM)
– 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,
– 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,
– 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;
3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите.

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “ осигурување од ризик – отказ на аранжман“!
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:
– за отказ  до 30 дена пред патувањето 30%
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%
– за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%
– за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%
– за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.
За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период, доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Hara

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Дозволено за миленици
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Hara Пефки, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло